Anmelder nettangrep
Aps nettside har vært angrepet av hackere siden tirsdag i forrige uke. Nå politianmelder partiet dataangrepet.
Saken oppsummert
– De skader ikke bare oss, de har også gått til angrep på et annet parti og et norsk nettsamfunn, Origo, og dermed mange lokalaviser, sier partisekretær i Arbeiderpartiet, Raymond Johansen.
Angrepet hindret blant annet Arbeiderpartiet i å spre informasjon via egne nettsider under landsmøtet i helgen.
– Dette er sabotasje av et demokratisk landsmøte ved bruk av udemokratiske virkemidler, sier partisekretæren.
Johansen respekterer hackernes rett til å mene noe annet enn Arbeiderpartiet i saken om datalagringsdirektivet, men tolererer ikke et angrep på partiets ytringsfrihet.
Han mener at aksjonistene må manne seg opp og stå fram.
Partisekretæren presiserer at det nå er opp til politiet å etterforske saken.
– Jeg synes dette er en prinsipielt interessant sak, blant annet fordi jeg ikke har hørt om noen som har blitt dømt i tilsvarende saker tidligere, sier Raymond Johansen. (ANB-NTB)


Nå: 0 stillingsannonser