JavaScript is disabled in your web browser or browser is too old to support JavaScript. Today almost all web pages contain JavaScript, a scripting programming language that runs on visitor's web browser. It makes web pages functional for specific purposes and if disabled for some reason, the content or the functionality of the web page can be limited or unavailable.

Lønnsoppgjøret

Ny lønn for ansatte i dyreparker: – Et solid løft

Norsk Arbeidsmandsforbund og NHO Reiseliv er blitt enige om ny lønn for ansatte i fornøyelsesparker og treningssentre.
NY AVTALE: Ansatte i Kristiansand Dyrepark er blant medlemmene i Norsk Arbeidsmandsforbund som nå har fått ny lønn. Dette bildet er tatt i 2010.

NY AVTALE: Ansatte i Kristiansand Dyrepark er blant medlemmene i Norsk Arbeidsmandsforbund som nå har fått ny lønn. Dette bildet er tatt i 2010.

Tri Nguyen Dinh

Saken oppsummert

merete.holtan@lomedia.no

30. juni signerte partene et forslag til ny fritidsaktivitets- og aktivitetsavtale. Avtalen omfatter arbeidstakere i dyreparker, fornøyelsesparker og bowlinghaller, badeanlegg og treningssentre.

I disse bransjene har Norsk Arbeidsmandsforbund rundt 300 medlemmer.

Forhandlingsleder og forbundssekretær Terje Mikkelsen er fornøyd med resultatet.

– Vi er tilfredse med å ha kommet fram til en løsning som gir medlemmene et solid lønnsløft i tråd med frontfaget. Det er også en viktig forbedring gjennom innføring av forskuttering av sykepenger, sier Mikkelsen.

Oppgjøret gir et generelt lønnstillegg på 10,50 kroner per time.

I tillegg ble partene altså enige om at også ansatte i fritids- og aktivitetsbransjen skal få forskuttert sykepenger i inntil fire måneder – en ordning som er blitt et stridstema i flere av vårens lønnsoppgjør.

Forskuttering betyr at den ansatte får sykelønna over lønnsslippen som vanlig, og at arbeidsgiver får pengene igjen fra Nav i etterkant.

På den måten slipper sårbare lønnstakere å vente på saksbehandlinga i Nav.

Avtalen inneholder et unntak: at partene lokalt kan avtale en kortere forskutteringsperiode for bedrifter som jevnlig sysselsetter færre enn 50 ansatte.

18. juli skal medlemmene i Norsk Arbeidsmandsforbund si ja eller nei til forslaget i en uravstemning.

Warning
Dette er en sak fra

Vi skriver om og for arbeidsfolk i blant annet anlegg, vakt, renhold, asfalt og bergverk.

Les mer fra oss