Ber PST om råd

Fellesforbundet er i dialog med Politiets sikkerhetstjeneste om sikkerhetern på landsmøtet.

Publisert Sist oppdatert

JOBB

– Etter terroranngrepene mot regjeringskvartalet og Utøya 22. juli er det natrulig at vi er enda mer på vakt.

Det sier informasjonsansvarlig i Fellesforbundet Vidar Grønli. Det var NRK som onsdag morgen meldte at både Fagforbundet og Fellesforbundet frykter for sikkerheten på egne arrangmenter. Den varetektsfengslede terroristen

Anders Behring Breivik uttrykte ifølge NRK i 2003 «viktigheten av å svekke enkelte fagforbund», gjennom et debattinnlegg.

Ingen trusler

Grønli understreker overfor Magasinet at det ikke er kommet inn noen konkrete trusler mot forbundet eller landsmøtet, og at de både håper og tror at alt vil forløpe rolig og trygt.

– Å ta kontakt med PST er nærmest rutinemessig. Vi skal ha et sikkerhetsopplegg, og trenger råd.

Grønli sier at det som vanlig vil være vakter på landsmøtet, og at alle som skal inn på Oslo kongressenter i perioden må være forberedt på å legitimere seg.

– Vi ønsker ikke å skremme noen, men det er vår plikt å ta sikkerheten på alvor.

Powered by Labrador CMS