Katastrofebrann i kyllingslakteri

119 arbeidere er foreløpig bekreftet omkommet etter en voldsom brann i et kinesisk kyllingslakteri.

Publisert Sist oppdatert

JOBB

I tillegg til de drepte er 50 personer skadd i brannen, og man frykter at tallet på både døde og skadde kan stige etter hvert som brannmannskapene får gjennomsøkt slakterianlegget.

Det skal ha vært omkring 300 personer på jobb i slakteriet da brannen startet, og porten inn til anlegget skal ha vært låst. Omkring hundre arbeidere skal likevel ha klart å ta seg ut av anlegget og unnslippe katastrofebrannen, ifølge det kinesiske nyhetsbyrået Xinhua.

TV2 siterer det kinesiske TV-selskapet CCTV på at en gnist i det elektriske anlegget skal være årsaken til brannen. Andre kilder antyder at lekkasje fra en ammoniakktank kan være årsak tilbrannen. Jilin Baoyuanfeng Poultry Company ligger i Dehui, omkring 80 mil nordøst for Beijing. Selskapet har i alt 1.200 ansatte.


Vis større kart

Powered by Labrador CMS