Erna er klar til å bli statsminister

Høyre-leder Erna Solberg er klar til å ta ledertrøya på borgerlig side.SE VIDEO!

Publisert Sist oppdatert

JOBB

–Vi skal gi dette landet en ny regjering, sa Høyre-leder Erna Solberg avslutningsvis i sin takketale på Høyres valgvake.

– I dag har dere vært med på å skrive historie, sa hun innledningsvis og høstet kraftig applaus.

Høyre-lederen karakteriserte resultatet som en historisk sterk valgseier for de borgerlige partiene og slo fast at det var det beste valget for Høyre på 28 år.

– Les også: Erna er klar til å bli statsminister

– Vi har vist at valget ikke vinnes på fire ukers hektisk valgkamp, men gjennom fire års hardt arbeid, sa Høyre-lederen og takket medlemmer og familie.

– Valgkampen har handlet om Høyre, og velgerne har trodd på oss, sa hun og nevnte partiers nye løsninger for kortere helsekøer, mer kunnskap i skolen, raskere veibygging og bedre konkurransekraft i næringslivet.

– Les også: Bekymret LO-leder

– Vi lover å gjøre oss tiliten verdig, sa Erna Solberg.

Hun minnet om at det er de fire borgerlige partiene som sammen har fått mandat til å styre.

– Stafettpinnen har velgerne gitt til oss, sa hun og sa at de fire nå skal diskutere felles plattform. (ANB)

Powered by Labrador CMS