Industri Energi og Sjømat Norge:

Forhandlinger har startet for ansatte i produksjon av fiskefôr og fiskemel

Onsdag den 7. oktober startet forhandlingene mellom Industri Energi og Sjømat Norge på overenskomsten for fiskemel og fiskefôr.

Forhandlingsutvalget til Industri Energi ledes av Ommund Stokka i forbundets valgte ledelse.
Forhandlingsutvalget til Industri Energi ledes av Ommund Stokka i forbundets valgte ledelse.
Publisert Sist oppdatert

JOBB

– Oppdrett og eksport av sjømatprodukter er Norges nest største eksportnæring. Det ville ikke vært mulig uten de varene våre medlemmene produserer. Det skaper store verdier for Norge, og vi vil sikre medlemmene sin rettmessige del av verdiskapningen, sier forhandlingsleder Ommund Stokka i Industri Energi i en pressemelding.

Forhandlingene startet med kravoverlevering på Næringslivets hus i Oslo onsdag formiddag. Det er satt av to dager til forhandlingene.

Lønnsoppgjøret: Her er resultatene så langt

Årets forhandlinger skulle vært gjennomført på vårparten, men ble som kjent utsatt på grunn av koronaviruset. I år er det et hovedoppgjør der det forhandles om alle bestemmelsene i tariffavtalene. Det innebærer også at det er streikerett.

Forhandlingene på fiskemel- og fiskefôravtalen gjelder for bedrifter i produksjon av fiskemel og fiskefôr. Avtalen omfatter i overkant av 600 Industri Energi-medlemmer og dekker blant annet ansatte i Biomar, Pelagia, Skretting og Ewos.

Sjømat Norge ønsker ikke å kommentere forhandlingene på nåværende tidspunkt overfor Magasinet Industri Energi.

Powered by Labrador CMS