Norges kraftoverskudd har økt de siste årene.
Kai Hovden
Morrow Batteries AS er et norsk foretak som ble etablert i 2014 for å produsere bilbatterier til elbiler.
Heiko Junge / NTB
Økte markedspriser får skylda for budsjettsprekken.
Emilie Holtet / NTB
Oppgjøret omfatter rundt 185.000 medlemmer i LO- og NHO-bedrifter.
Colourbox
STÅR STØTT: Geir Ove Kulseth ble valgt til forbundsleder i 2023 og står fast på forbundets vedtak om at målet er utmelding av EØS-avtalen.
Leif Martin Kirknes
Her i Rana skulle batterieventyret realiseres. Det gikk ikke etter planen.
Gorm Kallestad / NTB
Energiminister Terje Aasland fikk en rapport på torsdag morgen.
Leif Martin Kirknes
Knut Viggen
Konsernsjef Birgitte Ringstad Vartdal i Statkraft under NHOs årskonferanse i Oslo Spektrum onsdag
Lise Åserud / NTB
BEKYMRET: Forbundssekretær i EL og IT Forbundet, Kim Andre Arnesen, er bekymret for at flere av medlemsbedriftene i NHO Elektro har fått et negativt syn på akkord, som for bare noen tiår tilbake var hovedlønnssystemet for elektrikere.
Leif Martin Kirknes
Med skjøte i hånd står Richard Myhre, prosjektleder i montørselskapet Oneco i Kristiansand.
Ole Dag Kvamme
Arbeidstaker er selv ansvarlig for å melde yrkesskaden inn til forsikringsselskapet.
Håvard Sæbø
Mats Løvstad
Et skittent toalett uten lys og varmt vann. Dette møtte brakkeaksjonen på en privat byggeplass i et finere villastrøk.
Brakkeaksjonen, Håvard Sæbø
DAGPENGER: Ansatte i sjømatnæringen frå rett på dagpenger i lengre tid enn før etter at de er blitt permittert.
Lisa Turøy Christiansen
ANGRER IKKE: De er godt fornøyd med avgjørelsen de tok om å flytte fra Harstad i 2018. Skien ble et godt valg for Dan-Rune Larssen, Daniel Lorentzen og Andreas Hauge.
Leif Martin Kirknes
Are Tomasgard vil ikke erstatte to Danmarks-kabler. (Arkivfoto).
Jan-Erik Østlie
Mathilde Tybring-Gjedde og Høyre vil vente med å ta stilling til om Danmarkskablene skal erstattes med nye.
Erlend Angelo
Jonas Strand er klubbleder i Bravida i Trøndelag. Klubben har 270 medlemmer.
Knut Viggen
Morrow batterifabrikk får 1,5 milliard kroner i lån fra staten.
Staff / Reuters / NTB
Norsun har vært i drift i Årdal siden 2007, men slitt med økonomien i en årrekke. (Arkivfoto).
Christian Blom / NTB
Kai Hovden
Strømprisene har i enkelte timer nådd nye rekorder denne uken.
Kai Hovden
ARBEIDSPLASSER: Vestland er det fylket som får mest av de kommunale og fylkeskommunale inntektene fra fornybarnæringen samtidig som det skaper mange arbeidsplasser. Her er energimontører i Eviny i arbeid utenfor Bergen. ARKIVBILDE
Leif Martin Kirknes
colourbox.com
Caverions Oslo-hovedkontor på Bryn
Leif Martin Kirknes
Det er mulig å bli svindlet over telefon, men mulighetsrommet er redusert nå. (Illustrasjonsfoto)
Leif Martin Kirknes
Andreas van den Heuvel fra LO Juridiske fikk æren av å ta den første biten. . Bak står Steffen Bjørkavåg Olsen fra forhandlingsavdelingen til EL og IT.
Leif Martin Kirknes