BARNEGLEDE: Spent unge togpassasjerer på gammel bane.
Ylva Seiff Berge
100-årsfest på Dovrebanen
Allerede når vi går på toget på Oslo S denne morgenen, vet vi at dette blir en spesiell og historisk reise til trønderhovedstaden. Vi skal nemlig feire en sprek 100-åring. Markeringen av Dovrebanen.
nina.hanssen@lomedia.no
Det er søndag 8.desember, og Oslo S er pyntet med både juletre og juledekorasjoner. Det er vanskelig ikke å kjenne at julen nærmer seg når passasjerer løper rundt med store poser med julegaver.
Mer julefølelse, blir det når vi nærmer oss Gardermoen. Snøen har så vidt lagt seg på jordene på Romerike, og åsene har melis på.
Men det er først når vi ankommer Dombås, at 100-årsfesten virkelig starter. Det var nemlig her den første offisielle åpningen av Dovrebanen skjedde i 1913.
Vi er spente på hva som venter oss. Kanskje møter vi julenissen?
Konduktør Terje Eriksen ler, når vi spør hva som skal skje.
– Julenissen kommer ikke. De er det mange nok av fra før på toget. Men det blir musikk, lover han og klipper billettene med et lurt smil.
Eriksen har jobbet i NSB siden 1979 og synes det er stas å være om bord på jubileumstrekningen.
Vi gleder oss til å kjøre gjennom Gudbrandsdalen. Jernbanens betydning i Gudbrandsdalen har vært stor, som i andre norske dalfører.
Fra midten av 1800-tallet og fram til 1890-tallet var dalføret preget av stor nedgang i befolkningstallet. Årsaken var utflytting, både til Amerika, men også til byene i Norge.
Da jernbanen kom på slutten av 1800-tallet, åpnet dette for nye arbeidsplasser som i byggingen og driften av jernbanen, for nye næringer som turisme, og nye byggeskikker og impulser. Det er dette NSB ønsker å feire i dag. De har satt opp underholdning på flere tog for å markere starten på jernbaneeventyret.
Endelig litt action
I cafevogna sitter allerede gutta fra Rasmus & Verdens Beste Band for å gi sitt musikalske bidrag til NSB.
Rasmus Rohde, Jovan Pavlovic, Erlend Smalås og Carl Haakon Waadeland gleder seg. De har allerede gitt ut 3 CD-er og synes det er morsomt å spille på toget, selv om det er trangt.
Det var meningen at de skulle spille i familievogna, men så var det kun to barn med i dag, så de flyttet inn i cafevogna. Der er det alltid fullt. Også i dag.
De to barna gleder seg mest og klapper allerede før musikken er i gang. Endelig er det litt action på det ellers rolige toget.
Bandet har allerede vært på turné, og tidligere på dagen har de spilt i Asker kulturhus. Startskuddet går på Dovre. Det er mange passasjerer som blir overrasket når konduktøren annonserer høyt at det er 100 år siden togstrekningen ble åpnet.
En av dem som ikke er overrasket, er sognepresten på Støren.
Elsker Jesus og jernbanen
Størens sogneprest, Hans Ole Sveia har allerede feiret 100-årsjubileet med andre jernbaneentusiaster og elsker å kjøre tog. Han er også opptatt av togmateriell og har levert flere artikler til årboka til Norsk jernbaneklubb.
– Jeg vokste opp i en bydel i Drammen der det var mange tog som passerte huset vårt, så jeg ble tidlig interessert i tog. Jeg var også opptatt av lastebiler, busser og biler - og jeg drømte en gang om å bli lokfører eller sjåfør, innrømmer han.
Men i ungdomstiden fikk han prestekallet og ombestemte seg. I dag er han sogneprest på Støren, men har fortsatt tog som foretrukne reisemiddel.
– Det er en behagelig reisemåte sammenlignet med å kjøre bil. Særlig på vinteren når det er glatt er NSB godt å ha. En gang reiste jeg tre uker med tog i Norden. Det var flott, forteller han.
Sognepresten er glad i NSB og ikke veldig begeistret over at politikere snakker om å konkurranseutsette jernbanen.
– Det virker som de er så opptatt av å spare penger at de glemmer hva slags infrastruktur vi har i Norge. Vi har kun de skinnene og vi har kun 5 millioner innbyggere. De burde heller tenke på hva som er best for kundene, sier han.
Han synes det er flott at NSB nå markerer 100 års-jubileet på flere måter.
100 år med Dovrebanen
Første strekning på Dovrebanen ble åpnet mellom Otta-Dombås 5.desember 1913
Les mer om Dovrebanen på www.dovrebanen.com
Julenissen kommer ikke i dag. De har vi mange nok av fra før på toget. Konduktør Terje Eriksen.
100 år med Dovrebanen
Første strekning på Dovrebanen ble åpnet mellom Otta-Dombås 5.desember 1913
Les mer om Dovrebanen på www.dovrebanen.com
Mest lest
Arne Birkemo
Avdekket mareritt på Stavanger-restaurant: – Det verste jeg har sett
Tormod Ytrehus
Lønnsoppgjøret 2023 er i gang: Dette krever LO
– Årets lønnsforhandlinger blir vanskelige, tror LO-lederen.
Leif Martin Kirknes
LO forbereder storstreik: Dette kravet må innfris
Gravemaskinfører Jørgen Reinskås vil sette lys på saken sin så andre slipper å oppleve det samme.
Tone Tveit
Jørgen (70) ble filleristet i gravemaskinen, men får småpenger i erstatning
IKKE SETT PÅ MAKEN: Distriktssekretær i EL og IT Nordland, Ulf Iversen, sier han ikke har sett maken på sine 40 år som tillitsvalgt og ansatt i distriktet. – Hadde ikke trodd det var mulig, sier han.
Knut Viggen
Hovedtillitsvalgt utestengt og oppsagt: – Hadde ikke trodd at dette var mulig
Frøydis Falch Urbye
Skal du jobbe i påska? Her er rettighetene dine
Håvard Sæbø
Her skrur de ansatte av lysene i lunsjpausen for å spare strøm
Herman Bjørnson Hagen
Strømprisen kan bestemmes av staten, mener EØS-ekspert
Selv om det er mørke tall for befolkningen i Nord-Norge, tror fylkesdirektør Kristin Røymo i Nav troms og Finnmark at det finnes løsninger for bedre framtidsutsikter.
Guro Gulstuen Nordhagen
Unge arbeidstakere forlater Nord-Norge: – Åpenbart at det krever endring
Brian Cliff Olguin
LO-lederen angriper Wolt: – Hører ikke hjemme i norsk arbeidsliv
Raudt-politikarane Mímir Kristjánsson på Stortinget og Siavash Mobasheri i bystyret i Oslo.
Tormod Ytrehus
Raudt truar med å ta frå Olivia-restaurantane skjenkebevillinga
– De færreste går i butikker på påskeaften. De fleste har fri og drar bort. Påskeaften har aldri vært en god salgsdag, sier Nina Hjartøy (t.h.). Henriette Stray Juuhl er enig med kollegaen.
Eivind Senneset
Nina og Henriette kjempet fram fri på påskeaften: – Ledelsen måtte lese seg opp
Det mangler 100 milliarder kroner for å oppfylle langtidsplanen for Forsvaret, ifølge en fersk rapport fra Forsvarets forskningsinstitutt.
Forsvaret
Forsvaret må etterbetale 424 ansatte: Noen får opp mot 250.000 kroner
Henrikke Tresselt (49), barnepleier på Rikshospitalet.
Jan-Erik Østlie
Henrikke vil bli sykepleier, men 22 års erfaring teller ikke
LO bidrar til å spre jødehat, mener Torkel Brekke, professor ved OsloMet. – Nei, det gjør vi slett ikke, svarer Liv Tørres, leder av LOs internasjonale avdeling.
CF-Wesenberg/kolonihaven.no og Sissel M. Rasmussen
Professor mener LOs Israel-boikott sprer hat mot jøder
Leif Martin Kirknes
May-Iren føler seg latterliggjort av ansatt i eget forbund
Personer med flere arbeidsforhold som har søkt om sykepenger, kan ha fått feilaktig avslag, opplyser Nav selv.
Hanna Skotheim
Nav ber folk om å ta kontakt etter feil om sykepenger
Å smelte glassfiber krever mye varme. Energiforbruket til 3B Fibreglass Norway på Birkeland tilsvarer det 8.000 husstander bruker i året. Strømprisene gjør det billigere å bruke propan enn ren elektrisk strøm.
Tormod Ytrehus
Femdobling av strømutgiften kan knekke sørlandsbedrift
Det britiske oljeserviceselskapet truer de ansatte med sparken om de streiker for å få tariffavtale. De jobber på et fartøy som gjør arbeid helt sør på Ekofisk-feltet på norsk sokkel.
ARKIVFOTO: ConocoPhillips Company
Oljearbeidere trues med sparken hvis de streiker: – Et gufs fra fortiden
Et passasjertog kolliderte med et møtende godstog i Hellas natt til 1. mars. 57 ble drept og flere titalls passasjerer ble skadet.
Vaggelis Kousioras / AP / NTB