JavaScript is disabled in your web browser or browser is too old to support JavaScript. Today almost all web pages contain JavaScript, a scripting programming language that runs on visitor's web browser. It makes web pages functional for specific purposes and if disabled for some reason, the content or the functionality of the web page can be limited or unavailable.

Kampanje skaper aktivitet

Vervekampanjen «Ser du forskjellen, ser du fordelen» skaper mye aktivitet i NTL. På Nav-kontorene i Mo i Rana har det blitt både kake og medlemsvekst.
AKTIVITET: Vervekampanjen som skal øke LOs styrke i staten skapte engasjement i NTL NAV og Dina Myhre (t.v.) og Wenche Resell Knudsen.

AKTIVITET: Vervekampanjen som skal øke LOs styrke i staten skapte engasjement i NTL NAV og Dina Myhre (t.v.) og Wenche Resell Knudsen.

Privat

Saken oppsummert

anders@lomedia.no

LO-forbundene i staten gjennomfører nå en vervekampanje som har som mål å gjøre LO størst i staten igjen. Mange organisasjonsledd i NTL er aktive, og det gjennomføres en rekke aktiviteter både fysisk og digitalt.

I Mo i Rana har NTL-avdelingene på Nav Servicesenter og Nav Økonomistønad engasjert seg. Studieleder Dina Myhre forteller om hvordan de har gjort det der:

– Vi har hengt opp plakater og gjort kampanjemateriell synlig i lokalene. Informasjonsbrev er sendt ut for å skape oppmerksomhet om kampanjen, forteller hun.

De tillitsvalgte hadde også en dag med stand i fellesarealet.

– På standen brukte delte vi ut materiell for synlighet og informasjon, og vi serverte kaker med kampanjens motto. Dagen bidro til å skape oppmerksomhet rundt kampanjen, synliggjøre NTL og åpne for gode samtaler om medlemskap og fordeler, forteller Myhre.

De har også brukt digitale kanaler for å holde kampanjen «varm», som videoer og spørreundersøkelser for å teste kunnskap og invitere til refleksjon rundt forskjellene mellom fagforeninger og fordelene ved å være organisert.

– Deltakelse i aktivitetene ble belønnet med premier, noe som bidro til økt motivasjon og god deltakelse. Vi planlegger å fortsette med dette, tipser Myhre om.

Det blir også et grundigere digitalt kurs med støtte fra forbundskontoret, som skal gå grundig inn i tariffoppgjøret.

Myhre mener kampanjen har vært en god opplevelse for dem.

– Samlet sett har kampanjen gitt god synlighet, variert aktivitet og jevn påminnelse om budskapet «Ser du forskjellen – ser du fordelen». Både sosiale og faglige møteplasser ble brukt aktivt for å skape engasjement, og vi har rekruttert flere medlemmer, konkluderer hun.

LOKKEMIDDEL: Kake var ett av virkemidlene de NTL-tillitsvalgte brukte på standen.

LOKKEMIDDEL: Kake var ett av virkemidlene de NTL-tillitsvalgte brukte på standen.

Privat

UTDELING: Strøartikler er populære, konkluderer studieleder DIna Myhre.

UTDELING: Strøartikler er populære, konkluderer studieleder DIna Myhre.

Privat

Warning
Dette er en sak fra

Vi skriver om de ansatte i staten og virksomheter med statlig tilknytning.

Les mer fra oss