KI i offentlig sektor: Ledere ønsker større fart
Statlige IT-sjefer ser stort potensial for bruk av kunstig intelligens i offentlig sektor. De vil ha med de ansatte på å få opp farta.
KUNSTIG INTELLIGENS: Offentlig sektor tar i bruk KI i stadig større grad.
Aidin Geranrekab/Unsplash
Saken oppsummert
nina.hanssen@lomedia.no
Kunstig intelligens (KI) er tema for en lang rekke arrangementer på Arendalsuka.
På en debatt arrangert av Deloitte mandag, ble ledere fra flere sentrale statlige etater utfordret på hvordan teknologien faktisk brukes i offentlig sektor.
Lederne mener at vi er langt framme, men at politikerne og partene i arbeidslivet må få opp tempoet.
Aktiv utprøving
– KI handler om mer enn effektiv drift. Teknologien kan bidra til å forbedre sikkerheten for folk og styrke tilliten til det offentlige, sa Ove Myrvåg, assisterende veidirektør i Statens vegvesen.
Han fortalte blant annet hvordan etaten bruker droner og KI-analyser for å vurdere rasfare og har tatt i bruk løsninger som har effektivisert arbeidet betydelig.
Catherine Janson, direktør for Politiets IT-enhet, understreket at KI kan revolusjonere politiarbeidet, men aldri må erstatte menneskelig skjønn.
– Automatisering skal frigjøre tid, slik at politiet kan være mer til stede i samfunnet, ikke mindre. Tillit og kontroll er avgjørende, og vi må inkludere de ansatte i utviklingen for å sikre ansvarlig bruk, sa Janson.
PANEL: FLere statlige etater deltok i debatten om innføringen av KI i offentlig sektor, og flere understreket at KI ikke må erstate fagfolks vurderinger.
Nina Hanssen
LO må øke tempo
Hun tok også til orde for at arbeidstakerorganisasjonene bør spille en mer aktiv rolle i å få opp tempoet på teknologiimplementering.
– LO og andre må ikke bremse, men bidra til å se om omstillingsregelverket vårt faktisk er tilpasset samfunnet vi lever i. Kanskje må vi modernisere det i fellesskap, sier Janson til FriFagbevegelse.
Forsvarets HR-direktør, Cecilie Heuch, var tydelig på at digitalisering er viktig, men aldri på bekostning av sikkerhet og personvern.
– KI må brukes med omhu. Vi må styrke kompetansen blant ansatte, slik at det er mennesker som setter rammene og teknologien understøtter arbeidet. Det skal vi fortsette med, sa hun.
Heuch la til at Forsvaret har allerede 23 større KI-initiativer på gang.
Hun er ikke bekymret for at de ansatte i Forsvaret henger etter på kompetanse. Særlig beskriver Heuch stor entusiasme blant de yngre ansatte, men påpekte at ledernes rolle er å være gode fasilitatorer og tydelige på retning samtidig som alle får nødvendig opplæring og medbestemmelse.
Her skal alle med, og hun er optimist.
– Store muligheter
Administrerende direktør i Sykehuspartner, Hanne Tangen Nilsen, mener også KI kan gi store muligheter for Helse-Norge, men at avgjørende beslutninger alltid må tas av fagfolk.
– Vår viktigste oppgave er å sikre at innføringen skjer ansvarlig, med åpenhet og sterk involvering fra helsepersonell, sa hun.
Både fra scenen og fra den fullsatte salen kom det også en tydelig beskjed om at tempoet på KI-introduksjon må opp. Helen von Quillfeldt fra Devoteam, som var en av de som var til stede, sier at dagens offentlige anskaffelsesprosesser er for trege og konsensusdrevne:
– Det er for lite guts til å teste ut nye løsninger. Vi må tørre mer, også i det offentlige. Men da må innkjøpsordningene oppdateres og revitaliseres i tråd med utviklingen, sa hun.
Til tross for ulik virkelighetsforståelse om hvor langt Norge har kommet, var lederne samstemte om én ting: KI i offentlig sektor må brukes til samfunnsnyttige formål, utvikles ansvarlig og alltid i tråd med norske verdier og regelverk.

Dette er en sak fra
Vi skriver om de ansatte i staten og virksomheter med statlig tilknytning.

Nå: 0 stillingsannonser