TILSYN: Arbeidstilsynet besøkte Attendo Hjemmetjeneste etter FriFagbevegelses oppslag om ulovlig mye overtid og ekstremt arbeidspress.
Skjermdump
Brudd på brudd i Attendo Hjemmetjeneste
Arbeidstilsynet krever at den profittbaserte hjemmetjenesten rydder opp.
yngvil@lomedia.no
Arbeidstilsynet besøkte Attendo Hjemmetjeneste etter FriFagbevegelses oppslag om ulovlig mye overtid og ekstremt arbeidspress.
Rapporten fra tilsynet kom denne uka. LES HELE RAPPORTEN HER.
Inspektørene fra Arbeidstilsynet fant mye av det samme som FriFagbevegelse allerede har avdekket – og mer:
• En ansatt jobbet over 95 timer overtid i måneden.
• Andre jobbet 50-60 timer overtid i måneden.
• 10-12 arbeidsdager i strekk uten fri.
• Vakter på 14 timer – såkalt delte vakter, men uklart om de ansatte hadde pause mellom vaktene.
• Attendo Hjemmetjeneste har ingen rutiner for å melde fra om avvik om arbeidsmiljøproblemer.
• Mangler rutiner for å avdekke brudd på arbeidstidsbestemmelsene.
• Turnus ble ikke utarbeidet sammen med tillitsvalgte.
Attendo må rydde opp
Arbeidstilsynet har gitt Attendo Hjemmetjeneste varsel om pålegg om å rette opp i bruddene på arbeidsmiljøloven. Selskapet må innen 3. juli gi en skriftlig tilbakemelding til Arbeidstilsynet på alle punkter. Dersom Arbeidstilsynet ikke er fornøyd med det Attendo har å melde, gir tilsynet pålegg og fastsetter frister for å rette opp de ulike bruddene.
Attendo har fått en oppskrift på akkurat hva de må gjøre for å drive innenfor Arbeidsmiljøloven.
Brudd på fristene kan resultere i tvangsmulkt og full eller delvis stans av virksomheten.
Fagforbundet: Uakseptable lovbrudd
Hovedtillitsvalgt for Fagforbundet i Oslo, Per Egil Johansen, som i en overgangsperiode også fungerer som hovedtillitsvalgt i Attendo og lokalt tillitsvalgt for medlemmene i Attendo Hjemmetjeneste, er tydelig:
– Bruddene på arbeidsmiljøloven er uakseptable, sier han.
– Det har pågått over et godt stykke tid. Det er forunderlig at ledelsen i Attendo Hjemmetjeneste ikke har greid å fange opp dette, sier han.
Johansen understreker at Arbeidstilsynets rapport er forpliktende.
Mangel på systemer i Attendo
– Hva er det alvorligste Arbeidstilsynet fant?
– Jeg reagerer på den gjennomgående mangelen på systemer og uklarheter rundt systemer. Bedriften har ikke fullstendig oversikt over arbeidstidsordningene, og det er uklarhet rundt avvikssystemene. Ut av disse manglene følger andre problemer. Hadde ledelsen hatt kontroll over arbeidstidsordningene, skulle dette teoretisk ikke ha skjedd. Det er heller ingen en garanti, men kunne gjort at det ble oppdaget av ledelsen tidligere, mener Johansen i Fagforbundet.
–Vi har siden denne saken ble kjent hatt en tett dialog med Attendo for å få oversikt over hva som faktisk har skjedd, hvordan det har kunnet skje og hvordan det skal følges opp. Jeg har på et generelt grunnlag bedt om et møte med Attendo hvor også Arbeidstilsynets rapport vil være en del av agendaen.
Dette kan Attendo få pålegg om:
Attendo Hjemmetjeneste har ingen rutiner for å melde fra om avvik
De ansatte kjenner ikke formelle veier å melde avvik eller varsling som dreier seg om deres eget arbeidsmiljø, utover direkte kontakt med daglig leder og verneombudet. Det er ikke mulig å varsle anonymt gjennom eksisterende kanaler.
Attendo må iverksette rutiner for at ansatte kan melde fra om problemer med arbeidsmiljø – helse, miljø og sikkerhet, såkalt avvikshåndtering. Verneombud og tillitsvalgt skal være med på å utarbeide rutinene. Arbeidsgiver må sørge for at de ansatte blir gjort kjent med og læres opp i rutinene.
Hvis Arbeidstilsynet gir pålegg, er fristen for å rette opp 15. september.
Verneombud uten opplæring
Arbeidsgiver skal sørge for at verneombudet får nødvendig opplæring, minst 40 timer, som hovedsakelig skal skje i arbeidstiden.
Arbeidsgiver må framlegge kopi av kursbevis eller kopi av bindende påmelding til kurs.
Hvis Arbeidstilsynet gir pålegg, er fristen for å rette opp 14. august.
10-12 arbeidsdager i strekk uten fri
Arbeidsgiver planla lange perioder med arbeid uten fridager. Ifølge loven skal man ha minst 35 timers hvile i løpet av sju dager.
Opp til 95 timer overtid
Flere ansatte jobbet 50-60 timer overtid i måneden. En ansatt hadde over 95 timer overtid i måneden.
Arbeidsgiver kan pålegge overtid på 25 timer i løpet av en måned, uten avtale med tillitsvalgte.
Vakter på 14 timer
Hjemmehjelpene hadde såkalte delte vakter mellom klokka 8-22, uten oppdrag mellom klokka 12-16. Ledelsen og de ansatte har ulik oppfatning av hvorvidt de ansatte var til disposisjon for arbeidsgiver i «pausen» mellom vaktene. Det er uklart hvilken beskjed arbeidsgiver har gitt beskjed til de ansatte om det.
Feil i beregning og utbetaling av overtid
Mangler rutiner for å avdekke brudd på arbeidstidsbestemmelsene.
Attendo må lage og iverksette rutiner for å avdekke, rette opp og forebygge brudd på arbeidstidsbestemmelsene. Rutinene skal lages i samarbeid med verneombudet og tillitsvalgt.
Attendo har i tilsynet erkjent disse bruddene.
Hvis Arbeidstilsynet gir pålegg, er fristen for å rette opp 15. september.
Ingen risikovurdering av arbeidstidsordningen
Arbeidsgiver skal vurdere om arbeidstiden er forsvarlig og hensynet til helse, velferd og sikkerhet er ivaretatt. Det skal gjøres i samarbeid med verneombud og tillitsvalgt.
I tilsynet kom det fram at ordningen med 14 timers delte vakter i helgene kan være belastende.
Hvis Arbeidstilsynet gir pålegg, er fristen for å rette opp 15. september.
Ny turnus er satt opp
Arbeidstilsynet påpeker at Attendo startet å lage ny turnus etter at FriFagbevegelse skrev om ulovlig mye overtid. Den er lagd i samarbeid med Fagforbundet og skal vare ut året. Fagforbundets Per Egil Johansen er tilfreds med den.
– Det er en god turnus på papiret. De korteste vaktene er på 5 ½ time og de lengste vaktene varer 7 ½ time. Jeg er i dialog med våre medlemmer om hvordan turnusen fungerer i praksis, sier Per Egil Johansen.
De delte helgevaktene på 14 timer er fjernet fra turnus.
– I turnusprotokollen står det at man kan bruke delte vakter, noe som er i tråd med arbeidsmiljøloven. Men da skal det være minst tre timer pause mellom vaktene, der arbeidsgiveren skal gjøre det helt klart for de ansatte at de ikke er tilgjengelige for arbeidsgiveren.
– Den avtalte fritiden skal være forutsigbar og stabil, sier Per Egil Johansen.
Han sjekker om det i praksis ikke brukes delte vakter lenger i Attendo Hjemmetjeneste, for selv om det er lov er det ikke en ordning Fagforbundet er veldig glad i.
– De tre timene med pause mellom to vakter er en lite effektiv pause. Noen bruker en time på å komme seg hjem, og en time tilbake. Da er det bare en time faktisk pause igjen.
Ordknapt Attendo
Attendo-ledelsen er ordknapp når FriFagbevegelse spør om deres reaksjon på tilsynsrapporten.
– Hva er deres kommentar til Arbeidstilsynets varsler om pålegg?
– Vi har allerede gitt tilbakemelding til Arbeidstilsynet om varslene om pålegg og avventer den endelige rapporten, sier kommunikasjonsansvarlig i Attendo, Geir Hansen.
LES MER OM ATTENDO
Helsetilsynet fant ulovligheter
De ansatte fikk krikk for varsling
Ufaglærte gjør sykepleieoppgaver uten opplæring
DETTE ER SAKEN
• FriFagbevegelses artikler om arbeidsforholdene i Attendo Hjemmetjeneste førte til at Arbeidstilsynet gjorde tilsyn, Oslo kommune foretok ekstra kontroller av bedriften og Fylkeslegen åpnet tilsynssak.
• Attendo Hjemmetjeneste fikk 1. april i år konsesjon av Oslo kommune til å drive både hjemmehjelptjenester og hjemmesykepleie.
• Attendo driver fra før to sykehjem i Oslo og overtar i høst driften av Romsås sykehjem, som nå drives av kommunen.
• Attendo-bedriftene i Norge er eid av svenske Attendo, som igjen er eid av et oppkjøpsfond.
Bruddene på arbeidsmiljøloven er uakseptable.
Hovedtillitsvalgt for Fagforbundet i Oslo, Per Egil Johansen.
DETTE ER SAKEN
• FriFagbevegelses artikler om arbeidsforholdene i Attendo Hjemmetjeneste førte til at Arbeidstilsynet gjorde tilsyn, Oslo kommune foretok ekstra kontroller av bedriften og Fylkeslegen åpnet tilsynssak.
• Attendo Hjemmetjeneste fikk 1. april i år konsesjon av Oslo kommune til å drive både hjemmehjelptjenester og hjemmesykepleie.
• Attendo driver fra før to sykehjem i Oslo og overtar i høst driften av Romsås sykehjem, som nå drives av kommunen.
• Attendo-bedriftene i Norge er eid av svenske Attendo, som igjen er eid av et oppkjøpsfond.
Mest lest
I lønnsoppgjøret skal de største tilleggene gis til de som har lavest lønn, ifølge LO.
colourbox.com
Om lønna di er lav nok, kan du vente deg ekstra penger
Erfarne butikkansatte som Nadine Tomi får 15.600 kroner mer i året fra 1. februar.
Brian Cliff Olguin
Kraftig lønnshopp for butikkansatte FØR lønnsoppgjøret
Colourbox.com
36.000 pensjonister taper tusenvis av kroner: – Det holder bare ikke
Hugo Lorentsen, som har jobbet i Drytech i 17 år, anbefaler mest husets kylling i karri. Maten pakkes for hånd og alt er nøye sjekket.
Erlend Angelo
«Magisk» norsk mat har mettet soldater og turgåere i tre tiår
Bredtveit fengsel ble nok en gang åsted for selvmord sist helg.
Eirik Dahl Viggen
Fengselsbetjent etter selvmord på Bredtveit: – Dette er traumatisk
I 20 av de 295 yrkene som er med i statistikken tjener kvinner mer enn menn.
Brian Cliff Olguin
I disse yrkene tjener kvinner mer enn menn
Roy Ervin Solstad
Nytt forslag kan få fire av fem turbussjåfører til å slutte
USIKRE TIDER: Martin Rask, Anne Sofie Ovesen, Hans-Petter Løksti, Inger Berit Ludvigsen, Eirik Føre, Martin Andreassen, Titajoa Kaeeyoo, Terje Olsen, Rita Jakobsen og Inger Andreassen håper de som ønsker å fortsette i Posten, får tilbud om ny jobb.
Alf Ragnar Olsen
Bodø-terminalen har skrumpet inn fra 80 til 13 årsverk på to år
LO-leder Peggy Hessen Følsvik.
Jan-Erik Østlie
Se hvem som skal forhandle om din nye lønn
Det danske lønnsoppgjøret i 2023 ble godt for arbeiderne. (Arkivfoto).
Colourbox
Så mye øker lønna til danskene – mer enn LO ser for seg i Norge
I fjor streika ansatte i mange private barnehager for å bli med i tidligpensjonsordninga Fellesordninga for avtalefestet pensjon.
Bjørn A. Grimstad
Flere skal få tidligpensjon – men ny AFP kommer heller ikke i år
– Det er synd at vi måtte ut i media for at de skulle bestemme seg for å gjennomføre et tilsyn, sier Joakim Johnsen.
Brian Cliff Olguin
Sjefen trakasserte Joakim og kollegaene i fylla: Nå ser Arbeidstilsynet på saken
– Norge er ikke vaksinert mot splittelse. Vi kan ikke ta demokratiet og våre verdier for gitt, sier kvinnen som nesten ble drept for det hun tror på. Terroristen på Utøya skjøt Libak i hendene, i kjeven og i brystet.
Hanna Skotheim
Ina hørte folk si Nav møtte dem med mistillit. Når hun selv måtte ringe Nav, fikk hun en aha-opplevelse
«Mrs. Chatterjee vs. Norway» har premiere 17. mars. Bufdir forbereder seg på debatten
Skjermdump
Bollywood-film om norsk barnevernssak drar fagfolk til kinoen
Selv om drikkevannsnettet er nedslitt og lekker som en sil, gjøres det nesten ingenting med problemet. Ingen mål for å redde drikkevannet er nådd siden 2014.
Bjørn A. Grimstad
Drikkevannet lekker – du kan få gigantregningen
Kommentar
Det er på tide å få tilbake mer åpne skattelister, skriver Kjell Werner.
Berit Roald / NTB
«Åpne skattelister er viktig for tilliten i samfunnet»
– Jeg kan ikke si noe annet enn at jeg gleder meg til å ta fatt på oppgaven med å lede dette fantastiske forbundet med de beste folkene, sier Geir Ove Kulseth.
Leif Martin Kirknes
Geir Ove Kulseth vant en uhyre jevn lederkamp. Her er reaksjonene
De to barnehagene ble drevet henholdsvis i andre etasje på bygningen til venstre og over garasjen til høyre. Leieforholdene ble avsluttet for over et år siden. Huseieren, som fortsatt benytter huset som bolig og også gjorde det i utleieperioden, har ikke fått kritikk i forbindelse med saken.
Bjørn A. Grimstad
Stengte «uforsvarlige» barnehager – eieren tjente millioner
Industriarbeiderne gikk fra næringsområdet samlet og videre til et torgmøte i Raufoss sentrum.
Fellesforbundet avd. 23
500 streika mot høye strømpriser på Raufoss
Et lønnstillegg på 3.000 euro for de tyske postansatte ble oppnådd i tolvte time, etter at de DHL-ansatte organisert i fagforbundet Verdi hadde signalisert stor streikevilje og stort engasjement.
DHL