TØI-forskere har funnet ut av vesteuropeiske lastebiler er oftere innblandeti ulykker enn biler fra Polen og Baltikum, men dataene sier ingenting om hvilke land ulykkessjåførene kom fra.
Martin Guttormsen Slørdal
Øst er fortsatt verst
Selv om vesteuropeiske biler topper ulykkesstatistikken, er det ikke sikkert at vesteuropeiske sjåfører er verstingene på norske veier.
torgny@lomedia
Da Transportøkonomisk Institutt (TØI) presenterte sine foreløpige konklusjoner om utenlandske lastebiler innblandet i trafikkulykker med personskader vakte det oppsikt at vesteuropeiske biler var innblandet i 50 prosent flere ulykker enn lastebiler fra Polen og Baltikum. Nyheten gikk sin gang både i NRKs nyhetssendinger og i diverse nettaviser i dag morges.
Da konklusjonene ble presentert under et seminar hos TØI i formiddag, kom det flere innvendinger som satte stoire spørsmålstegn ved denne konklusjonen.
Forsker Henrik Stenberg som er gjesteforsker ved TØI og mannen bak den stor Cabotagestudien i Sverige, har undersøkt hvem som kjører svenske vogntog i Norge. Hans konklusjon var at av de 100 svenske vogntogene som besøkte Norge mest, hadde knapt 10 prosent svenske sjåfører.
Han trodde derfor at det kunne skjule seg mange østeuropeiske sjåfører i de vesteuropeiske bilene.
4150 ulykker
TØI-forsker Inger Beate Hovi la fram de foreløpige funnene. De baserer seg på data fra 4150 trafikkulykker med personskader i Norge fra 2007 til 2012 der lastebiler var involvert. I disse var utenlandske lastebiler involvert i rundt 400 ulykker. Det var på disse ulykkestallene TØI-forskerne baserte sine konklusjoner på.
Hovi og hennes kollega Tor-Olav Nævestad var også klar over at det var svakheter ved tallmaterialet. For å regne ut ulykkesrisikoen baserer de seg på tall fra EUs statistikkbyrå, Eurostat, men det er kjent at spesielt fra de nyeste EU-landene, Romania og Bulgaria, er dette tallmaterialet svakt.
Geir Moe fra Lastebileierforbundet understreket at når tallene bare omfatter ulykker med personskader vil ikke alle utforkjøringer og stopp som forårsaker store forsinkinger, komme med.
Dette hadde TØI-folket allerede tenkt på og de arbeidet for å få tak i statistikk over berginger. Da ville de få bedre oversikt både over uhell uten personskader og også sjåførens nasjonalitet.
Singelulykker
Stenberg viste også til at det i såkalte «singelulykker», det vil si utforkjøringer av ulikt vis, sjelden var personskader.
Stenbergs store prosjekt, Cabotagestudien, er tidligere omtalt i frifagbevegelse. Den bygger på at svenske lastebilsjåfører, og seinere norske og danske sjåfører, har rapportert via en mobilapp observasjoner av utenlandske lastebiler. Dette har gjort at Stenberg og hans kolleger har kunnet skaffet seg oversikt over ulovlig kjøring av utenlandske vogntog i Sverige, såkalt kabotasjekjøring.
Avslører ikke alt
Geir Kvam i Transportarbeiderforbundet, som sitter i styringsgruppa for TØI-prosjektet, mener prosjektet er interessant - tross alle innvendinger.
– Men når det bare viser til ulykker med personskader avsløres kanskje ikke det som er mest utbredt, legger han til.
– Dette vil endre seg dramatisk hvis en får tilgang til data fra bilberging, sier Kvam.
Men han hilser all faktabasert forskning velkommen.
– Det er altfor mange synsere i denne bransjen.
Forskningen på utenlandske sjåfører er en del av forskningsprosjektet SAFT (Safety Foreign Transport). Nævestad er prosjektleder for dette prosjektet som i tillegg til lastebiler også forsker på skipsfart.
Mest lest
SETTE GRENSER: – Jeg klarte ikke se mine egne grenser for hvor mye jeg kunne jobbe. Nav-veilederen så mye tydeligere enn meg at jeg ikke ville klare å jobbe fullt. Men hun så også at det var bra for meg å jobbe. Takket være personlig oppfølging fra henne, klarte jeg det, sier Wenche Reppen. Nesten mot sin vilje søkte hun, og fikk innvilget, delvis uføretrygd.
Privat
Alenemor Wenche ble satt ut av spørsmålet fra Nav: – Evig takknemlig for hjelpen jeg fikk
ERFARING: Med mange år bak symaskinen og en fortsatt god helse, tok Hallgerd Aure like greit en ny jobb som sømoperatør ved Ekornes avdeling Aure.
Privat
Da Hallgerd (66) mista jobben, tok hun grep: – Her er det så mye arbeid som aldri før
FANT LØSNINGER SAMMEN: Både Fellesforbundets klubbleder Robert Jacobsen (t.v.) og daglig leder på GAC Norway sin avdeling på Slagentangen, Ståle Stangeby ønsker seg glidende grenser for jobb og permitteringer med rett på dagpenger. Enn så lenge har man valgt i samarbeid å redusere en del av stillingene til 75 prosent.
Roy Ervin Solstad
En halvtime for lenge på jobb kan koste Robert og kollegene dagpengene fra Nav
Skjermdump
Uber-sjåførens desperate melding: – Eg er i ferd med å bli heimlaus for tredje gong sidan mai
Erna Solberg
Leif Martin Kirknes
Erna Solberg ble overkjørt og må kutte fergeprisene. Her svarer hun
Med det yngste barnet hjemme, fikk seksbarnsmoren namsmannen på besøk, med ordre om utkastelse.
Mina B. Ræge/Dagsavisen
Seksbarnsmor «Ivana» (35) ble kastet ut av leiligheten i Oslo
FRYKTER FOR SIKKERHETEN: «Faste» piloter blir oppsagt, lønningene presses og pilotene må være disponible sju dager i uka. SAS-pilot og første nestleder i Norsk Flygerforbund, Jo Bjørn Skatval er bekymret for flysikkerheten etter at det islandske flyselskapet Bluebird Nordic ga 11 fagorganiserte piloter sparken.
Helge Rønning Birkelund
Tillitsvalgt pilot advarer mot skrekk-kontrakter på Island: – Det er kort vei til Norge
KAOS I INNBOKSEN: – Overfloden av informasjon fra ledelsen ved universitetet, fakultetet, instituttet og avdelingen er utfordrende å håndtere, sier Frode Veggeland.
Ole Palmstrøm
Ekstraarbeidet tok nattesøvnen fra Frode: – Jeg var så sliten at jeg ikke visste hvor jeg var
LEI: Henning Brøgger Pedersen gikk etterhvert ganske lei av stua si etter å ha blitt permittert.
Brian Cliff Olguin
Henning (28) er sjanseløs på boligmarkedet: – Det vi har i dag er Willochs arv, sier forsker
Psykologspesialist Casper Meyer Nilsen reagerer på at vold mot ansatte får pågå ved barnevernsinstitusjoner.
Privat
«Trines» psykolog: – Det er skandaløst at alvorlig vold mot en ansatt har fått pågå over lang tid
HELTIDSKULTUR: Fafo-forsker Leif E. Moland (innfelt) mener det er en umulig løsning å fortsette med den turnusmodellen som er mest utbredt i helse- og omsorgssektoren i dag, med 7-8-timers vakter og jobb hver tredje helg, dersom heltidskultur er målet.
Colourbox.com. Innfelt: fafo.no
13-timersvakter vil gi flere hele stillinger, mener Fafo-forskeren. Se turnusmodellene
Sylvi Listhaug
Jan-Erik Østlie
Ny måling: Listhaug skremmer vekk flere enn hun lokker til Frp som partileder
Debatt
Det skal ikke være de som sitter nederst ved bordet som må gjøre opp, skriver Andreas Tharaldsen.
Ida Bing
«Dugnaden er avlyst», skriver servitør Andreas
HØYE BUNKER: Dokumentbunkene har vokst seg fete i løpet av den tiden saken har pågått. Tor Teigland er klar på at uten FLT og LO på laget hadde han måttet gi opp kampen etter tapet i Trygderetten.
Kai Hovden
Tor fikk avslag på yrkesskadesøknad hos Nav og tapte i Trygderetten – så kom kontrabeskjeden
Det nytter ikke for Sylvi Listhaug å tråkke olje- og gasspedalen i bånn, mener Magnus Marsdal i Manifest Tankesmie.
Jan-Erik Østlie
– Sylvi Listhaug sender norsk industri rett i fjellveggen, mener Magnus Marsdal
Debatt
Vi kan ikke se at det er noen god begrunnelse for at den alminnelige aldersgrensen skal være ulik i privat og offentlig sektor, skriver Camilla Barth hos Jussformidlingen.
Anna Granqvist
«Vil du jobbe så lenge sinnet og kroppen holder? Da får vi håpe du ikke er ansatt i stat eller kommune»
Fagforbundets hovedtillitsvalgte i Sykehjemsetaten i Oslo, Kjartan Goksøyr, mener det er mer enn nok plikter for sykmeldte allerede.
Anna Granqvist
– Jeg har selv deltatt i møter der leder sier til sykmeldte: «du kan vel gjøre noe, du sitter jo her nå»
Nestleder Sylvi Listhaug ligger an til å overta som partileder i Frp.
Tri Nguyen Dinh
Analyse: Lavtlønnede og mannlige velgere forlater Frp
Live Glesne Kjølstad sammen Sorab Abolfathi og andre gode hjelpere under åpningen til Louis Pizza. Foto: Privat
Foto: Privat
Live ville hjelpe sine iranske venner og ga dem jobb. Nå skal hun i retten for tredje gang
HAR STILT KRAV: Hovedtillitsvalgt Margit Wik i Coop Nordland, Ståle Simonsen i Coop Midt-Norge, Ann Kristin Heggdal i Coop Nordvest og Anne Svendsvoll i Coop Sørvest har stilt krav om full ønn under sykdom i lokale forhandlinger, men fått nei. Nå venter de på at HK skal ta sakene videre.
Privat/Lene Svenning