Trygda fra NAV

Pensjonistene krever lapp i posten som viser hvor mye de får i alderstrygd eller uføretrygd

Pensjonistforbundet kjemper for å få tilbake utbetalingsmeldinger i papir og har startet en postkortaksjon rettet mot arbeidsminister Anniken Hauglie (H).

Jan Davidsen
Jan Davidsen
Publisert

JOBB

– Vi vil rett og slett ha slippen vår tilbake, sier forbundsleder Jan Davidsen i Pensjonistforbundet.

Siden desember i fjor har ingen alderspensjonister eller uføretrygdede fått utbetalings-melding i posten, uavhengig av om de er registrert som digital bruker og om de ikke har PC, smarttelefon eller nettbrett, opplyser forbundet på sine sider.

Derfor oppfordrer de pensjonistene, som ønsker papirseddelen tilbake, til å signere postkort som skal overrekkes Hauglie.

– Nå må statsråd Anniken Hauglie ta grep. Vi håper at vi med disse signerte postkortene kan få statsråden til å gjøre om på vedtaket, sier Davidsen.

Så lenge lever folk i ditt yrke

Dette er snittlønna i over 300 yrker

Disse 27 yrkene gikk ned i lønn i fjor

Powered by Labrador CMS