Følg opp uførepensjonen
Før jul skal regjeringa legge frem sitt forslag til ny uførepensjon. I disse dager foregår derfor forhandlinger både internt i regjeringa og med andre partier om innholdet i den pensjonen som flertallet av våre medlemmer stifter bekjentskap med i løpet av livet.
25.11.2010
11:10
16.12.2013 14:43
Saken oppsummert
Våre medlemmer krever at Fagforbundet og LO følger opp sine klare vedtak om at uførepensjonen ikke svekkes, og at de legger all sin tyngde inn mot regjeringa for å oppnå dette.
Det gjelder spesielt å sørge for at uføre ikke blir utsatt for levealdersjustering, at det behovsprøvde barnetillegget ikke svekkes og at uføre fortsatt skal skattes som pensjonister.
Dersom forslaget fra regjeringa er i strid med fagbevegelsens vedtak, må LO og Fagforbundet ta i bruk de midler som er nødvendig for å sikre våre rettigheter. Uførepensjonen er en bærebjelke i velferdsstaten og helt avgjørende for å sikre medlemmer som ikke kan jobbe pga. sykdom et verdig liv.
(Innlegget sto på trykk i LO-Aktuelt nr. 19/2010)


Nå: 0 stillingsannonser