Innled forhandlinger om en politisk løsning i Libya
LO i Oslo krever at den NATO- ledede militære operasjonen mot Libya nå stanses og at Norge tar initiativ til at FN bidrar eller innkaller til forhandlinger mellom de krigførende partene.
04.04.2011
15:42
16.12.2013 15:49
Saken oppsummert
Arbeid til alle, faglige rettigheter, bekjemping av fattigdom og innføring av demokrati kan ikke bombes fram.
Uansett hvordan en stiller seg til FN-vedtaket om flyforbudssone, vil fortsatte bombetokter gå ut over målet om å beskytte sivilbefolkningen. Videre militæroperasjoner og eventuelle våpenleveranser vil bety en direkte støtte til den ene siden i en borgerkrig. Det er ikke i henhold til FN-mandatet.
Norge må derfor medvirke til at FN snarest innkaller partene i konflikten eller bidrar til samtaler for å få i stand en politisk løsning på konflikten.
– Stans bombingen av Libya!
– Støtt opp om våpenhvile og forhandlinger!
Vedtatt mot en stemme på styremøte i LO i Oslo 4. april 2011


Nå: 0 stillingsannonser