ÉN ETAT: Audun Sør-Reime på landsmøtet i november 2012. Et flertall der vedtok at NJF skal jobbe for å samle Jernbaneverket og NSB igjen.
Kristian Brustad
Ansatte ikke informert før NSB-utspillet
Selv ansattes representanter i NSBs styre ble tatt på senga da konsernsjefen gikk ut med sine ideer om nyorganisering av norsk jernbane.
oystein.braathen@lomedia.no
– Det er greit at NSB har noen tanker om hvordan sektoren bør organiseres, og vil forberede seg på mulig konkurranse. Så er det måten å gjøre det på. Vi ble sjokkerte da dette ble presentert i mediene, sier Audun Sør-Reime, en av tre ansatterepresentanter i konsernstyret og leder i Konduktørenes landsråd.
Les også: NSB-sjefen vil dele jernbanen
Sa fra
De tre har lagt fram sine synspunkter i tidligere møter. I protokollen har de fått inn merknader hvor det blant annet står: "Vi understreker at vi ikke ønsker en utvikling som tilrettelegger for konkurranseutsetting og privatisering og demontering av konsernet."
Et flertall på NJFs landsmøte i 2012 vedtok at forbundet skal prøve å gjøre om på oppsplittingen som skjedde i 1996. Flere land i EU, blant dem Tyskland og Frankrike, har valgt andre modeller enn Norge.
Forståelsen har vært at Geir Isaksen ikke skulle presentere forslagene offentlig ennå.
– Fordeler og ulemper ved de ulike modellene skulle bli belyst i det videre arbeidet. Det er viktig for oss at NSB ikke ber om konkurranseutsetting. Vi skal forberede oss på hva som kan komme, men dette har gått for langt. NSB kan heller ikke diskutere hvordan Jernbaneverket skal være organisert. Det er uheldig at saken kom ut slik den gjorde nå, og vi liker det dårlig, sier Sør-Reime.
Ugreit
Både Høyre og Fremskrittspartiet, samt støttepartiene Venstre og KrF har forskjellige former for konkurranseutsetting i sine programmer. Derfor mener Sør-Reime at det er fornuftig å diskutere saken.
– Når Samferdselsdepartementet spør hva NSB mener, er det greit å ha et svar. Sjokket er at dette kom så brått. Det er beklagelig for alle ansatte. Dette var et arbeid som pågikk, og saken har heller ikke vært drøftet med forbundene på noe vis, sier Sør-Reime.
Han mener både Norsk Jernbaneforbund og Norsk Lokomotivmannsforbund må trekkes inn. Ifølge Isaksen er både departementet, Jernbaneverket og Ruter orientert om modellene.
Tidligere utredning
I arbeidsgruppen som leverte rapporten «Hovudutfordringar for norsk jernbane» i november 2011 var det uenighet. Tom Ingulstad overtok da konsernsjef Einar Enger sluttet, og hadde en egen merknad der han la vekt på at utbygging og fornyelse blir den dominerende oppgaven de nærmeste fem til ti årene. Han advarer mot å starte prosessen mot konkurranseutsetting fordi det vil lede til en fragmentering av bransjen, og vil heller ikke ha noen ny vurdering av eierskapet til stasjoner, verksteder og terminalområder, et spørsmål som ble avgjort i 2008.
– Dagens lovgivning gir styresmaktene hjemmel til å pålegge NSB en konkurransenøytral forvaltning, og å stille nødvendige fasiliteter til disposisjon for konkurrenter, skriver Ingulstad i sin merknad.
I Isaksens forslag har ett selskap ansvaret for infrastruktur, ruteplaner, stasjoner, terminaler og materiell, mens et annet overtar gods- og persontog, busser og vedlikehold.
– Hvorfor vil han kalle dette noe annet enn NSB, når det minner så mye om det konsernet driver med i dag, spør Audun Sør-Reime.
Dette har gått for langt.
Audun Sør-Reime
Mest lest
Colourbox.com
Nye satser for pensjon og trygd
Polske Julia Gałczyńska ble leid ut fra bemanningsbyrået FresWork til bøndene i bærbygda Fresvik i Sogn til langt under den lønna hun hadde krav på. Nå får hun endelig etterbetalt.
Sondre Dalaker/NRK
Jordbærplukkere får hundretusener i erstatning
Hanna Skotheim
Nav-ordning tom for penger: – Kom som «lyn fra klar himmel»
Nora Berntzen synes «quiet quitting» fortjener en bedre diskusjon i Norge.
Ida Bing
Nora er en «quiet quitter»: – Det har et ufortjent dårlig rykte
Ole Martin Prangerød (40) har etter mange år i kriminalomsorgen fått en høyt betrodd stilling i Nav.
Eirik Dahl Viggen
Ole Martin fikk nok av fengselslønna – byttet til jobb i Nav
Magnus Hauge under en vinterøvelse.
Privat
Magnus klarte ikke å løpe - fikk ikke bli ingeniør
Utgiftene til en eksempelfamilie har økt med over 32.000 kroner fra februar 2022 til februar 2023.
Sissel M. Rasmussen
Utgiftene til en vanlig familie har økt med 32.000 kroner
Endringa kan tre i kraft fra 1. januar 2024.
Brian Cliff Olguin
Terskelen for opptjening av pensjon i staten senkes
Julia Gałczyńska ble leid ut fra bemanningsbyrået FresWork til bøndene i bærbygda Fresvik i Sogn. Lønna var langt under det hun hadde krav på. Bo- og arbeidsforhold var kritikkverdige.
Privat. Innfelt: Sondre Dalaker/NRK
Julia vant i retten, men kan gå glipp av pengene fordi hun bor i Polen
– Det er mye nytt jeg må sette meg inn i. Men det er moro, sier Rolf Johan Johansen.
Alf Ragnar Olsen
Rolf Johan (28) gikk fra Posten til Tesla. Han har et råd til andre på jobbjakt
Renathe Remes Øen, hovedtillitsvalgt i Bergen kommune, skjønner godt at fast ansatte er frustrerte over sommervikarenes bonuser.
Hanna Skotheim
Her tjener sommervikarene mer enn de fast ansatte
Kronikk
Privat
Er jeg dum som et brød som valgte jobben jeg har?
– Heldigvis var det noen som tok initiativ til slutt, sier Hanna Breden (25).
Martin Guttormsen Slørdal
Hanna fryktet at drømmejobben skulle glippe. Så skrev hun en Facebook-post
Visegeneralsekretæren i ETUC, Claes-Mikael Stahl, er inspirert av at LO lyktes med å forhandle fram reallønnsvekst.
Herman Bjørnson Hagen
Hyller den norske storstreiken: – Det LO lyktes med i Norge, har jeg ikke sett noen andre klare
Klubbleder for Fellesforbundet på verftet Kimek i Kirkenes, Rainer Ingebrigtsen, forteller om tøffe uker etter at det ble satt bom stopp for arbeid på russiske fartøy den 12. mai.
Håvard Sæbø
Samtlige 84 på Kirkenes-verft kan bli oppsagt
USS Gerald R. Ford i Oslofjorden, drevet av to atomreaktorer.
Merete Jansen
Hva om det skjer en ulykke på et atomdrevet skip?
Her vil Kaefer Energy leige inn frå bemanningsbyrå utan avtale med tillitsvalte for fagforeininga.
Equinor
Selskap avtalte ikkje innleige med tillitsvalde: – Omgår lovendringa
– Hvis Ikea vinner denne rettssaken, blir det jakt på tillitsvalgte i alle bedrifter der klubbledere hever stemmen og sier sin mening, sier HK-leder Christopher Beckham.
Leif Martin Kirknes
LO-topp: – Ikea er verst i klassen på fagforeningsknusing
Debatt
Politikere fra fjerne land har kommet til Norge for å studere modellen. Men den er en bløff, skriver Simen Tveitereid.
Brooks Rice / Unsplash
Vil seks timer på jobb gjøre hverdagen lettere? Ja, er svaret
Flyteriggavtalen gjelder for ansatte på flyttbare offshoreinnretninger, samt plattformboring på permanent plasserte innretninger på norsk sokkel.
Arkivfoto: Eivind Senneset