Glade folk i 2022: Fra venstre Johnny Hansen (Norsk Sjømannsforbund), fiskeri- og havminister Bjørnar Skjæran, LO-leder Peggy Hessen Følsvik, stortingrepresentant Geir Pollestad og Hans Sande (Norsk Sjøoffisersforbund).
Tri Nguyen Dinh
Sjøfolk
Norsk lønn i norske farvann, lovet regjeringen. Så ble det stille
16 måneder har gått siden fiskeriminister Bjørnar Skjæran (Ap) lovet norske lønns- og arbeidsvilkår til havs og på sokkel. Men lovforslaget har ennå ikke kommet til Stortinget. Nå er fagbevegelsen utålmodig.
helge@lomedia.no
29. mai 2022 holdt fiskeri- og havminister Bjørnar Skjæran (Ap) en pressekonferanse på Rådhuskaia i Oslo.
Til stede var både LO-leder Peggy Hessen Følsvik, statsråden selv, tidligere forbundsleder i Norsk Sjømannsforbund, Johnny Hansen, forbundsleder i Norsk Sjøoffisersforbund, Hans Sande, og stortingsrepresentant Geir Pollestad (Sp).
Budskapet var enkelt: Regjeringen var klar med et lovforslag som skulle sikre norske lønns- og arbeidsvilkår i norske farvann og på norsk sokkel.
Målet var å forhindre sosial dumping til sjøs.
Bakgrunn: I 14 år har sjøfolk kjempet for norsk lønn i norske farvann. Nå kan de endelig juble
– Viktigste seier siden krigen
Fiskeri- og havminister – og daværende nestleder i Arbeiderpartiet – Bjørnar Skjæran sa at dette var den viktigste saken han hadde hatt på sitt bord, og han var ikke bekymret for behandlingen i Stortinget.
Daværende forbundsleder i Norsk Sjømannsforbund, Johnny Hansen, jublet, og sa at «regjeringen nå legger ballen på straffemerket slik at det bare gjenstår å sette ballen i mål».
Jubelen sto i taket i fagbevegelsen, etter 14 års kamp.
«Den viktigste politiske seieren for norske sjøfolk siden krigen», uttalte LO-leder Peggy Hessen Følsvik på landsmøtet til Norsk Sjømannsforbund samme høst.
Venter fortsatt
Men ballen har ligget lenge på straffemerket. Og det tar lang tid å fullføre sparket.
Forslaget ble sendt ut på høring rett i etterkant med høringsfrist 31. august 2022.
Ett år senere – og 16 måneder etter pressekonferansen – har det skjedd lite.
I begynnelsen av oktober i fjor – altså for et helt år siden – ble saken varslet til næringskomiteen på Stortinget. Dit har den ikke kommet ennå.
Har vært stille
Først må lovforslaget gjennom statsråd. Tålmodigheten begynner å bli tynnslitt.
Forbundsleder i Norsk Sjøoffisersforbund, Hans Sande, har fått signaler om at det skal komme noe «i løpet av høsten». Han synes saken har tatt veldig lang tid. Og innrømmer at han er utålmodig.
– Vi har forsøkt å drive fram denne saken i 14 år, med både utredninger og lovforslag. Vi forventer nå at statsråden leverer, sier Hans Sande.
I fagbevegelsen spekuleres det på om forsinkelsene skyldes at det tar tid å finne modeller som er tilpasset det internasjonale regelverket. Det er tross alt en lov som skal regulere internasjonal skipsfart i nasjonale farvann, og kan derfor oppfattes som inngripende.
Samtidig sier Sande at flere utredninger og utvalg som har jobbet med saken, viser at det finnes et handlingsrom for dette.
Komplisert sak
FriFagbevegelse sitter også på opplysninger om at regjeringen skal ha hatt en høringsrunde, og senere kalt inn partene (arbeidsgivere og arbeidstakere) til et nytt møte om saken, et møte som ble avlyst.
Hans Sande har vært forbundsleder i 18 år. Han har altså jobbet med saken nesten hele tiden han har sittet på forbundskontoret i Oslo.
Han innrømmer at saken ikke er noen «walk in the park». Og har forståelse for at det er en komplisert sak.
– Men nå synes vi det tar veldig lang tid, sier han.
– Vi vet jo at handlingsrommet ligger der. Nå må vi få forutsigbare rammevilkår og forutsigbare konkurranseforhold. Hvis ikke, vil ikke ungdom velge denne næringen, mener Sande.
Samtidig tror han fortsatt regjeringen har hederlige intensjoner og at dette forankres i henhold til EØS-avtalen slik at det ikke kommer noen omkamper.
– Vi trenger forutsigbarhet over de politiske skillelinjene slik at vi også slipper politiske omkamper her hjemme, sier han.
– Vi er forent
Også første nestleder i næringskomiteen på Stortinget, Torgeir Knag Fylkesnes (SV), er utålmodig.
– Jeg må innrømme at jeg lurer veldig på hva som skjer. Hvorfor kommer det ikke noe fra regjeringen, spør han seg.
– Her var SV og Arbeiderpartiet helt samkjørt både før og etter valget. Hurdalsplattformen sier det samme. Fagbevegelsen er med oss. Her er det bare å levere, sier han til FriFagbevegelse.
Han mener det er avgjørende for næringen å sikre at det er norske sjøfolk som skal operere i norsk farvann.
– Vi har ingen tid å miste, sier han.
Når det tar så lang tid, spør han seg om denne saken egentlig prioriteres.
– Det bør være veldig gode grunner for at dette drøyer slik det gjør, mener han.
– Har høy prioritet
Fiskeri- og havminister Bjørnar Skjæran (Ap) avviser at denne saken nedprioriteres.
– Saken har høy prioritet for regjeringen og for meg personlig. Jeg vet at flere er utålmodig, sier han.
– Vi jobber aktivt med å ferdigstille lovforslaget som skal sendes til Stortinget. Men arbeidet tar tid. Grunnen til det er at saken er kompleks. Det er nybrottsarbeid som ingen regjeringer før oss har tatt fatt på, sier han.
– Samtidig skal det stå seg rettslig. Vi har mottatt mange høringsinnspill som følges opp, og har dialog med både partene i næringen og ESA for å balansere alle hensyn som vi er nødt til å ta i arbeidet, sier Bjørnar Skjæran til FriFagbevegelse.
Lovforslaget
• Lovforslaget om norske lønns- og arbeidsvilkår innebærer at skip i norsk innenriksfart og skip som yter maritime tjenester på norsk sokkel og i norsk økonomisk sone, skal underlegges et krav om norske lønns- og arbeidsvilkår.
• Lovens formål er å fremme et rettferdig og anstendig arbeidsliv i norske farvann og på norsk sokkel ved å sikre arbeidstakere på skip norske lønns- og arbeidsvilkår.
• Loven skal gjelde for arbeidstakere som har sitt arbeid om bord på skip som befinner seg i Norges indre farvann og territorialfarvann, i norsk økonomisk sone og på norsk kontinentalsokkel.
Lovforslaget
• Lovforslaget om norske lønns- og arbeidsvilkår innebærer at skip i norsk innenriksfart og skip som yter maritime tjenester på norsk sokkel og i norsk økonomisk sone, skal underlegges et krav om norske lønns- og arbeidsvilkår.
• Lovens formål er å fremme et rettferdig og anstendig arbeidsliv i norske farvann og på norsk sokkel ved å sikre arbeidstakere på skip norske lønns- og arbeidsvilkår.
• Loven skal gjelde for arbeidstakere som har sitt arbeid om bord på skip som befinner seg i Norges indre farvann og territorialfarvann, i norsk økonomisk sone og på norsk kontinentalsokkel.
Mest lest
Regjeringen vil fortsette å gi strømstøtte til husholdningene, men hever terskelen for å få den.
Colourbox
Strømstøtten endres: Sjekk hva det betyr for deg
– Hvis du lurer på hvorfor Norges største parti ikke lenger er Norges største parti, så kan dette være en av forklaringene, sier HK-lederen, med klar henvisning til Tonje Brennas siste uttalelse om matkøene i Norge. (Arkivfoto)
Jan-Erik Østlie
LO-forbund i harnisk etter Brennas uttalelser om matkøer: – Vi er sjokkert
Hanna Skotheim
Laila jobbet som lærer i 20 år: – Jeg angrer bittert på at jeg ikke gikk før
Eide reagerer også på at den aktuelle sjåføren blir utnyttet økonomisk av det norskeide transportfirmaet som holder til på Vestlandet. Han viser til at begge lønnsslippene dokumenterer at sjåføren, tross mye overtid og nattkjøring, ikke har fått en eneste krone i verken overtid eller ubekvemstillegg.
Jan Inge Haga
Sjåfører ut mot Posten: – Helt vilt om dette får fortsette
– Jeg føler meg ikke noe verdsatt. Om de ikke ville ha meg der, kunne de jo gitt beskjed tidligere – jeg har tre barn og regningene må betales, sier Siyyam.
Jan-Erik Østlie
Siyyam føler seg presset ut av jobben: – Jeg ble for dyr for bedriften
– Når strømprisen firedobles, er ikke det noe du kan ta fra bunnlinja i en overgangsfase. Det er kritisk for overlevelsen av en bedrift, sier klubbleder for Fellesforbundets medlemmer i 3B Fibreglass.
Tormod Ytrehus
Frykter et ras av oppsigelser: – Strømkrisa er langt fra over
Eirik Dahl Viggen
– Det er summen av alt. Ikke bare å sone med fotlenke, men tapet av jobb og venner
Ap- nestleder og statsråd Tonje Brenna forsvarer hun sosialhjelp som velferdsstatens «nødhjelp», sier en julekrisepakke ikke er rett lut mot matkøene. (Arkivfoto)
Jan-Erik Østlie
Brenna får kritikk for matkø-budskap: Arrogant og hjerterått
Hun synes selv det er godt å se at den lille mannen – eller kvinnen – i gaten kan oppnå noe. – Men det er så klart bittert at man sitter igjen med en så stor regning, sier Janne Cecilie Thorenfeldt.
Ole Palmstrøm
Nav får historisk straff. Det er Janne Cecilie glad for
Sykefraværet øker, flere går på avklaringspenger og befolkningen blir eldre.
Colourbox
Nav-regnestykke: «Alle» må betale 14.000 mer i året
Ap-leder Jonas Gahr Støre tar partiets dalende oppslutning i LO på største alvor.
Jan-Erik Østlie
Nye tall: LOs medlemmer flykter til høyre
REFSER: – Først og fremst er det Ap som må ta seg inn over seg at så mange LO-medlemmer ikke ser på oss som det naturlige valget, sier Trond Giske.
Ole Martin Wold
LO-medlemmer dropper Ap: – Det siste partiet trenger nå, er stillhet
Marie Sørhaug (t.v.) og Felicitas Scheffknecht har så vidt passert 30 år, men er allerede bekymret for pensjonen sin. De synes det er en merkelig logikk å svekke offentlig AFP, når man skal harmonisere AFP i privat og offentlig sektor.
Ole Palmstrøm
Unge om pensjon: – Det har blitt en vits at vi kommer til å jobbe til vi dør
De ligger som oftest der, rett framfor sin eier, under møter, på konferanser, i lunsjen, på restauranten med venner og familie. Men er det alltid greit å plukke dem opp?
Hanna Skotheim
Kan arbeidsgiver nekte deg å bruke mobilen?
Martin Guttormsen Slørdal
Mobilbruk på arbeidsplassen: – Før satt vi på pauserommet og prata sammen
Lina Winge
– Systemet er ikke bygget for å ivareta behovet til kvinner
Driftsoperatør Frida Nilsen i landets største fjernvarmeselskap er blant dem som holder kulda unna 200.000 Oslo-borgere.
Werner Juvik
Nå kommer kulda: Frida fikser fjernvarmen for 200.000 innbyggere
Debatt
Utfallet av denne kampen vil avgjøre svært mange andre spørsmål i årene som kommer. Den er en skjebnekamp, skriver Jonas Bals.
Håvard Sæbø
Tesla-streiken er en kamp vi ikke kan tape
Mange har søkt om boliglån med gunstig rente hos Statens pensjonskasse. (Illustrasjonsfoto)
Colourbox.com
Lang kø for boliglånsrente på 4-tallet
Adjunkt Hilde Monica Jørgensen ved Ytteren skole i Rana forteller hvordan inspeksjonstid og tilsyn med elever spiser opp tid til andre viktige oppgaver for lærere. Jørgensen er også hovedtillitsvalgt for grunnskole i Skolenes landsforbund Nordland.
Privat