– Veiene blir like dårlige
Fremskrittspartiet mener at veinettet definitivt ikke blir noen vinner i statsbudsjettet for 2011.
Saken oppsummert
– Veiene vil være minst like dårlige ved inngangen til 2012 som de er ved inngangen til 2011, sier stortingsrepresentant Bård Hoksrud (Frp) til Avisenes Nyhetsbyrå (ANB).
– Bare 22 kilometer
– Regjeringen ønsker bare å bygge 22 kilometer med midtrekkverk. I Sverige skal man til sammenlikning bygge nesten ti ganger mer, sier Hoksrud og legger til at svenskene allerede har på plass mye midtrekkverk og midtdeler.
Frp-representanten poengterer at regjeringen ligger under sin målsetting om 25 kilometer midtrettverk i året. Dette er ifølge Hoksrud en beskjeden målsetting.
Økte kostnader
Bård Hoksrud stiller også spørsmål ved hvor reelt det er når regjeringen kan skilte med 7,3 prosent mer til veiformål i neste års budsjett. Han viser til at kostnadene til drift og vedlikehold av veier har steget veldig mye. Det gjelder spesielt kostnadene til asfaltering.
– Regjeringens egne tall viser at de ligger bak løftene i sin egen nasjonale transportplan. På riksveiinvesteringer ligger de 1.257 millioner kroner på etterskudd, mens det mangler 179 millioner kroner til rassikring, sier Hoksrud. (ANB)


Nå: 0 stillingsannonser