TAPER EN MILLION: Dina Helene Stefanussen (62) har jobbet 26 år i barnehage. Med et pennestrøk har Norlandia fjernet hennes mulighet til avtalefestet pensjon.
Titti Brun
Barnehageansatte taper millioner i pensjon
Da arbeidsgiveren sa opp tariffavtalen med PBL, forsvant Dinas AFP-rettigheter med et pennestrøk. Dina og opp mot 40 av hennes kolleger over 55 år taper en million kroner hver.
titti.brun@fagforbundet.no
Dinas arbeidsgiver, Norlandia Barnehagene, sa tidligere i år opp tariffavtalen med Private Barnehagers Landsforbund (PBL) og gikk over til arbeidsgiverforeningen Spekter som har en annen tariffatale. Spekter-avtalen gir dårligere pensjonsrettigheter for mange av de ansatte, blant annet fordi den ikke tilbyr avtalefestet pensjon (AFP) for ansatte over 55 år.
Men Norlandias informasjonsbrev til de ansatte står det ikke ett ord om dette. Tvert imot er bare en setning uthevet: «Det er med andre ord ingen tariffer eller annet som endrer seg med dette.»
Sjokkerte ansatte
Norlandias påstand om at ingenting endrer seg er feilinformasjon som rammer Dina Helene Stefanussen hardt. Hun har i 26 år arbeidet full tid i barnehager i Tromsø. De siste 15 har hun jobbet i Hvalrossen barnehage, som er eid av Norlandia.
Dina er en av knapt 40 ansatte som taper en million kroner, fordi de har mistet muligheten til å gå av med AFP. Det tilsvarer et tap på 200.000 kroner årlig i de fem årene fra de er 62 til 67 år.
– Ingen av oss skjønte hva brevet fra arbeidsgiver faktisk innebar. Jeg fikk sjokk da den tillitsvalgte fra Fagforbundet forklarte konsekvensene, sier Dina.
Enten Norlandia eller Dina taper
Pensjonsrådgiver Steinar Fuglevaag i Fagforbundet er svært overrasket over at Norlandia ikke har satt seg grundigere inn i regler, og konsekvensene for de ansatte. Den nye AFP-avtalen innebærer at Norlandia må dekke kostnadene for avtalefestet pensjon for de ansatte over 55 år. Hvis de hadde beholdt den gamle, hadde de fortsatt å være en del av AFP-spleiselaget i PBL.
– Dina er en av de store taperne. Hadde hun visst konsekvensene, kunne hun søkt en ny jobb som tilbyr AFP for dem over 55 år, for eksempel i kommunen eller i en annen PBL-barnehage. Da hadde hun beholdt muligheten til å gå av før hun blir 67 år uten å tape 200.000 kroner i året. Nå er hun fratatt alle muligheter, og dette må arbeidsgiver rydde opp i, sier Fuglevaag.
– Slik de nye reglene er, må Norlandia finne individuelle løsninger for de ansatte som er rammet av dette, sier Fagforbundets pensjonsekspert.
Mister tryggheten
I Norlandias brev til de ansatte framstilles tariffhoppingen som en rutinemessig endring uten konsekvenser for den enkelte ansatte. Ingen steder varsles det at retten til AFP forsvinner.
For Dina er det dobbelt bittert at hun ikke fikk vite om dette. Hun vil gjerne fortsette å jobbe, men har en yrkesskade etter at et barn akte i full fart inn i henne bakfra. Hun er innvilget yrkesskadeerstatning, men har trent seg opp igjen til å jobbe 100 prosent.
– Jeg holdt på å bli stein, gale, tullat av å måtte gå hjemme, jeg er så fornøyd med å være frisk og tilbake på jobb, sier hun med et stort smil.
Hun vil gjerne jobbe lenge, men er realistisk i forhold til at hun kanskje ikke klarer å jobbe helt til 67 år. Det har vært godt å vite at hun i så fall kunne velge å gå av med AFP.
Nå er denne muligheten brått fjernet. Uten at hun visste det.
Vil ikke garantere
Direktør Yngvar Tov Herbjørnssønn, i Norlandias barnehagedivisjon benekter at det er bevisst feilinformasjon i brevet til de ansatte.
– Nei, vi legger mye tid i ikke å feilinformere, og aldri bevisst. Vi ønsker å få til overgangsordningen som ivaretar de som normalt ikke rekker opptjening i ny ordning, sier han.
Han forsikrer at dersom noen kommer i klem mellom gammel og ny ordning, vil de gå ut med informasjon til de ansatte og se på løsninger,
– Er setningen «Det er med andre ord ingen tariffer eller annet som endrer seg med dette» en garanti for at Dina beholder dagens AFP-rettigheter?
– Setningen er i sin kontekst ikke ment som noen garanti slik du spør. Vi søker alltid gode løsninger, og vil strekke oss for å få det til. Vår motivasjon for endring er ikke dårligere vilkår for noen. Skulle så skje, vil vi gå i dialog med den det gjelder og se hvilke individuelle løsninger som kan etableres, sier Herbjørnssønn.
Det pågår fortsatt forhandlinger mellom Fagforbundet og Norlandia om de ansattes pensjoner.
Tariffhopping
En bedrift eller virksomhet melder overgang til en annen arbeidsgiverforening for å komme inn under en annen tariffavtale – som regel i den hensikt å redusere kostnadene, for eksempel pensjonskostnader.
Dette bør du vite om AFP hvis du er 55+
Pensjonsrettighetene du har opparbeidet blir endret i samme øyeblikk din arbeidsplass privatiseres eller arbeidsgiver velger en ny arbeidsgiverorganisasjon. Norlandia-barnehagene har gått fra avtalen med Private Barnehagers Landsforbund (PBL) til Spekter.
• Du går fra ytelsesbasert til innskuddspensjon, dvs. at risikoen flyttes fra arbeidsgiver til arbeidstaker.
• Hvis du ikke fyller kravet om at du har jobbet sju av de siste ni årene i en privat AFP-ordning, mister du hele AFP-pensjonen. Det rammer alle arbeidstakere som er 55 år eller mer.
• Særaldersgrensene på 65 år, som blant annet hjelpepleiere, hjemmehjelpere og renholdere har, blir borte.
Skal synliggjøre ditt pensjonstap
I vårens tariffoppgjør avtalte Fagforbundet og KS at kommunene skal kartlegge konsekvenser for ansattes AFP- og pensjonsvilkår før de legger tjenester ut på anbud.
Disse reglene gjelder ikke for private virksomheter som hopper fra en tariffavtale til en annen.
Slik de nye reglene er, må Norlandia finne individuelle løsninger for de ansatte som er rammet av dette.
Steinar Fuglevåg, Fagforbundets pensjonsekspert
Tariffhopping
En bedrift eller virksomhet melder overgang til en annen arbeidsgiverforening for å komme inn under en annen tariffavtale – som regel i den hensikt å redusere kostnadene, for eksempel pensjonskostnader.
Dette bør du vite om AFP hvis du er 55+
Pensjonsrettighetene du har opparbeidet blir endret i samme øyeblikk din arbeidsplass privatiseres eller arbeidsgiver velger en ny arbeidsgiverorganisasjon. Norlandia-barnehagene har gått fra avtalen med Private Barnehagers Landsforbund (PBL) til Spekter.
• Du går fra ytelsesbasert til innskuddspensjon, dvs. at risikoen flyttes fra arbeidsgiver til arbeidstaker.
• Hvis du ikke fyller kravet om at du har jobbet sju av de siste ni årene i en privat AFP-ordning, mister du hele AFP-pensjonen. Det rammer alle arbeidstakere som er 55 år eller mer.
• Særaldersgrensene på 65 år, som blant annet hjelpepleiere, hjemmehjelpere og renholdere har, blir borte.
Skal synliggjøre ditt pensjonstap
I vårens tariffoppgjør avtalte Fagforbundet og KS at kommunene skal kartlegge konsekvenser for ansattes AFP- og pensjonsvilkår før de legger tjenester ut på anbud.
Disse reglene gjelder ikke for private virksomheter som hopper fra en tariffavtale til en annen.
Mest lest
Gravemaskinfører Jørgen Reinskås vil sette lys på saken sin så andre slipper å oppleve det samme.
Tone Tveit
Jørgen (70) ble filleristet i gravemaskinen, men får småpenger i erstatning
Eivind Senneset
Veien fram til i dag har vært lang og full av skam for Martine. Nå føler hun at hun kan puste
IKKE SETT PÅ MAKEN: Distriktssekretær i EL og IT Nordland, Ulf Iversen, sier han ikke har sett maken på sine 40 år som tillitsvalgt og ansatt i distriktet. – Hadde ikke trodd det var mulig, sier han.
Knut Viggen
Hovedtillitsvalgt utestengt og oppsagt: – Hadde ikke trodd at dette var mulig
I fjor streika ansatte i mange private barnehager for å bli med i tidligpensjonsordninga Fellesordninga for avtalefestet pensjon.
Bjørn A. Grimstad
Flere skal få tidligpensjon – men ny AFP kommer heller ikke i år
– Årets lønnsforhandlinger blir vanskelige, tror LO-lederen.
Leif Martin Kirknes
LO forbereder storstreik: Dette kravet må innfris
Arbeidsmiljøloven sier at nattarbeid, som defineres som arbeid mellom klokka 21 og 06, ikke er tillatt med mindre «arbeidets art gjør det nødvendig». Men det gjelder ikke ansatte i varehandelen. (Illustrasjonsfoto)
André Kjernsli
Skal vurdere om butikkansatte kan jobbe etter klokka 21 om kvelden
Klubbleder Mohammed Malik ved Tine i Oslo mener det er oppsiktsvekkende at noen må streike for tariffravtale i 2023. Derfor er klubben klar for sympatistreik.
Erlend Angelo
Stanser varelevering til Oslo-restaurant: – Ønsker å vise vår støtte til de streikende
Håvard Sæbø
Her skrur de ansatte av lysene i lunsjpausen for å spare strøm
Frøydis Falch Urbye
Skal du jobbe i påska? Her er rettighetene dine
Selv om det er mørke tall for befolkningen i Nord-Norge, tror fylkesdirektør Kristin Røymo i Nav troms og Finnmark at det finnes løsninger for bedre framtidsutsikter.
Guro Gulstuen Nordhagen
Unge arbeidstakere forlater Nord-Norge: – Åpenbart at det krever endring
Brian Cliff Olguin
LO-lederen angriper Wolt: – Hører ikke hjemme i norsk arbeidsliv
Det kan bli streik ved et av fartøyene som er tilknyttet Ekofisk-feltet i Nordsjøen. Industri Energi mener det foregår sosial dumping og krever tariffavtale.
ConocoPhillips Company
Det kan bli streik i Nordsjøen: – Dette er sosial dumping
En kampklar Christopher Beckham er villig til å streike for at lønna skal øke mer enn prisene.
Leif Martin Kirknes
Beckham provosert etter lønnsfest-utspill. Nå varsles det streik
Raudt-politikarane Mímir Kristjánsson på Stortinget og Siavash Mobasheri i bystyret i Oslo.
Tormod Ytrehus
Raudt vil undersøke arbeidsforholda i Olivia – truar med å ta frå restaurantane skjenkebevillinga
Å smelte glassfiber krever mye varme. Energiforbruket til 3B Fibreglass Norway på Birkeland tilsvarer det 8.000 husstander bruker i året. Strømprisene gjør det billigere å bruke propan enn ren elektrisk strøm.
Tormod Ytrehus
Femdobling av strømutgiften kan knekke sørlandsbedrift
Randi Knutli (t.h) anbefaler andre som står i omstillingsprosesser å undersøke jobbmulighetene utenfor Posten. Posten har støtteordninger for de som tar ny jobb andre steder eller vil omskolere seg. – Det er et knallgodt råd, og ordningene er gode, sier leder Judith Olafsen i Fagforbundet Post Nord-Norge.
Alf Ragnar Olsen
Da jobben sto i fare, startet Randi på et helt nytt eventyr
De ansatte krever at klinikkleder Bjørn Bendz og avdelingsleder Arnt Fiane fratrer sine stillinger umiddelbart.
Lise Åserud / NTB
Ansatte ved Oslo-sykehus krever at ledelsen går av
Et passasjertog kolliderte med et møtende godstog i Hellas natt til 1. mars. 57 ble drept og flere titalls passasjerer ble skadet.
Vaggelis Kousioras / AP / NTB
Det greske raseriet: Jernbaneulykken var en ventet katastrofe
– Jeg kjenner flere barnepleiere som har lyst til å gå veien videre for å bli sykepleier. La oss få lov. Samfunnet vil ikke angre, sier Henrikke Tresselt.
Jan-Erik Østlie
Henrikke vil bli sykepleier. 22 års erfaring som barnepleier teller ikke
Berit Roald / NTB