Sparebank 1 Sør-Norge kutter 150 årsverk
Skulle kutte 100 årsverk i 2026, nå har Sparebank 1 Sør-Norge som mål å kutte enda flere.
Sparebank 1 Sør-Norge øker målet sitt til å redusere 150 årsverk.
Anette Karlsen
Saken oppsummert
Sparebank 1 Sør-Norge gjør endringer i konsernledelsen og organisasjonen.
«Hensikten er å skape et mer effektivt, fleksibelt og handlekraftig finanskonsern, som vil styrke Sparebank 1 Sør-Norges finansielle resultater», står det i pressemelding fra Sparebank 1 Sør-Norge.
Det var Stavanger Aftenblad som omtalte saken først.
– Nå tar vi grep for å bli mer effektive, fleksible og handlekraftige. Vi etablerer nå en tydeligere strategisk og operativ ledelse, som kommer til å styrke vår evne til å være konkurransedyktige, sier konsernsjef Inge Reinertsen i Sparebank 1 Sør-Norge.
Inge Reinertsen, Per Halvorsen og Eirik Børve Monsen fortsetter i rollene som konsernsjef, visekonsernsjef og CFO.
Konserndirektørene som går ut av ledelsen, får nye roller internt i konsernet, skriver Sparebank 1 Sør-Norge i pressemeldingen.
Sparebank 1 Sør-Norge hadde som mål å redusere 100 årsverk innen utgangen av 2026. På grunn av organisasjonsendringene, økes dette til 150 årsverk.
– Vi jakter hele tiden smartere måter å jobbe på, slik at vi kan levere på oppdraget vårt: Å levere best mulig tjenester og produkter til kundene våre, slik at vi er blant de mest effektive og lønnsomme finanskonsernene i landet, sier Reinertsen.
kristian.fauske.blindheim@ntb.no
Nå: 0 stillingsannonser

