JavaScript is disabled in your web browser or browser is too old to support JavaScript. Today almost all web pages contain JavaScript, a scripting programming language that runs on visitor's web browser. It makes web pages functional for specific purposes and if disabled for some reason, the content or the functionality of the web page can be limited or unavailable.

LO har fått ny kommunikasjonssjef

Tor A. Godal går av som ansvarlig redaktør og daglig leder i LO Media.
Tor A. Godal er ansatt som ny kommunikasjonssjef i LO.

Tor A. Godal er ansatt som ny kommunikasjonssjef i LO.

Sissel M. Rasmussen

Saken oppsummert

aslak@lomedia.no

LO-leder Kine Asper Vistnes er veldig godt fornøyd med at Godal har sagt ja til å bli ny kommunikasjonssjef i LO. Han tar over for Trond Gram som i juni gikk av som infosjef i LO.

Gram hadde da ledet avdelingen siden høsten 2021.

– Med Tor får vi en strategisk sterk kommunikasjonssjef med solid kjennskap til fagbevegelsen og norsk politikk, sier Vistnes i en pressemelding.

LO: – Solid erfaring

Godal er i dag ansvarlig redaktør og daglig leder for LO Media. Den jobben har han hatt i snart to år.

Han har tidligere vært kommunikasjonsdirektør for Universitetet i Bergen, og har nesten 20 års redaksjonell fartstid i TV 2, både som redaktør og leder for politisk avdeling.

Han har også vært konstituert ansvarlig redaktør og administrerende direktør i Bergensavisen.

– Tor har solid erfaring fra arbeid med kommunikasjon på toppnivå, og han har vist at han har en unik samarbeidsevne og gjennomføringsevne. Det er to ting som betyr mye for oss i fagbevegelsen, sier Vistnes.

Ansvar for endring

I LO Media har Godal hatt ansvar for endringsprosesser. De vil bli videreført etter planen, bekrefter styreleder Peggy Hessen Følsvik.

Hun er glad for at Godal blir i LO-familien, og forsikrer ansatte i LO Media om at det skal finnes gode løsninger når Godal etter hvert går over til LO.

– Som styreleder i LO Media skulle jeg gjerne ha beholdt Tor for å kunne videreføre de omstillingene vi nå er så godt i gang med. Men for LO som helhet er dette en god løsning, og LO Media kan være trygge på at vi skal finne gode løsninger, sier Følsvik.

– Umulig å si nei

Tor Godal ser fram til å ta fatt på den nye jobben.

– Det er umulig å si nei til en sånn mulighet. Fagbevegelsen har en helt avgjørende rolle i vårt samfunn, og en sterk fagbevegelse er ikke blitt mindre viktig. Nå gleder jeg meg stort til å få være med og bidra til laget, sier Godal.

Det er foreløpig ikke bestemt når Godal begynner i sin nye jobb.

Ragnhild Aasen Jacobsen leder avdelingen i overgangsfasen fram til en den nye lederen er på plass.

Warning