Folkets favoritt
Marit Arnstad har bare noen dager etter at hun overtok som samferdselsminister, seilt forbi Ola Borten Moe som folkets favoritt som ny senterpartileder.
Saken oppsummert
For en uke siden var olje-og energiministeren sett på som kronprinsen i Senterpartiet, men nå viser en måling som InFact har gjort for VG at Arnstad er mer populær enn Sp-nestlederen.
Mens Borten Moe får støtte av 18,9 prosent, får Arnstad hele 27,1 prosent av stemmene. 5,6 prosent ville helst hatt den nye landbruksministeren Trygve Slagsvold Vedum som ny Sp-leder etter Liv Signe Navarsete.
Det betyr at nesten halvparten– 48,4 prosent, sier de ikke vet hvem som burde overta som partileder.
– Les også: Arnstad tilbake i manesjen
Arnstad selv ønsker ikke å kommentere tallene, men sa i forrige uke til VG at hun ikke har noen ambisjoner om å bli leder i Sp.
– Marit har de egenskapene som gjør at hun er i stand til å bli både leder og annet for Sp, sier Navarsete, og legger til at Arnstad har hatt muligheten til å bli leder før.
– Men hva hun ønsker for fremtiden, er det bare hun som kan si noe om. (ANB-NTB)


Nå: 0 stillingsannonser