Det ble opplevd som udiskutabelt at Follobanen måtte åpne som planlagt 11. desember i fjor, viser en intern gransking.
Nicolas Tourrenc, Bane Nor
Follobanen-rapport avdekker tidspress og svikt
Bane Nor fryktet enda en utsettelse og omdømmetap.
anne.marjatta.goystdal@ntb.no
Svikt på flere områder lå bak da Follobanen måtte stenge etter bare få dager i drift i desember i fjor.
Det viser den interne analyserapporten fra Bane Nor, som ble lagt fram mandag.
Den direkte årsaken til at Follobanen ble stengt, var at skjøter og endeavslutninger ikke var utført godt nok. Det dryppet alkalisk vann ned på en isolator, noe som endte med å skape varmegang i kabelskjøter.
Granskingen finner også andre funn som ikke knyttes direkte til stengningen av banen.
* Tidspress.
* Mangel på ansvarsfordeling.
* Mangel på opplæring.
* Uenighet, manglende forståelse og samspill internt mellom de som var ansvarlige for prosjektet og de som skulle drifte banen.
Fryktet omdømmetap
Byggingen av jernbanestrekningen hadde vært gjennom flere forsinkelser allerede. Da åpningsdatoen ble satt – 11. desember 2022 – opplevde prosjektledelsen at dette var den endelige datoen.
Datoen ble opplevd som «udiskutabel» i Follobaneprosjektet, ifølge granskingsrapporten. Det skyldes delvis at en ny ruteplan for togtrafikken skulle innføres samme dag.
– Men også fordi Bane Nor var bekymret for at enda en utsettelse ville føre til store forsinkelser og et stort tillitstap hos myndigheter, togselskaper og de reisende, heter det i rapporten.
Det var press rundt åpningsdatoen og usikkerhet om hvor lang tid entreprenøren faktisk kom til å bruke hvis ny avtale ikke kom på plass, skriver analyseenheten.
Follobanen var stengt i 76 dager mellom 19. desember 2022 og 5. mars 2023. Foreløpige beregninger viser at dette har kostet rundt 80 millioner kroner.
Ingen hadde ansvar for å sjekke alarmer
Det sviktet også når det gjaldt ansvarsfordeling. Natten før åpningen pågikk det sortering av alarmer og falske alarmer, beskriver rapporten. Dette var blant annet falske alarmer om feil som varslet om åpne dører.
– Uklare ansvarsforhold førte til at ingen tok ansvar for enkelte av alarmene. Bane Nor manglet en klar strategi for hvem som skulle følge opp hva, går det fram av rapporten.
Dette svarer Bane Nor
Målet med den interne analyse er å lære av hva som gikk galt og finne ut hva som kan gjøres bedre i framtiden.
Fungerende Bane Nor-sjef Henning Bråtebæk sier gjennomgangen skal bidra til en åpen og god sikkerhetskultur.
– Vi har flere forbedringspunkter. Særlig gjelder dette internt samarbeid og kvalitetssikring av våre prosjekter. Rapporten peker på både direkte tekniske feil og organisatoriske forhold. Nå er vi i gang med å få på plass tiltak som skal svare på anbefalingene. Noen har vi satt i gang og andre er i planleggingsfasen, sier Bråtebæk.
Rapporten inneholder 13 forslag til forbedringer og foreløpige tiltak. Blant annet:
* Sette krav til å kontrollere arbeid som gjøres med kabler.
* Formalisere krav til hva som skal testes før åpningen av en ny jernbane.
* Tydelige føringer av hvilke alarmer vi trenger i en tunnel – og hvem som skal håndtere dem.
* Bedre samarbeid internt i Bane Nor. Styrke kompetansen til dem som skal drifte nye anlegg.
* Se om å styringsdokumenter bør utvides med ytterligere sjekkpunkter eller kriterier som må være på plass før overtakelse.
Mye frustrasjon
Follobanen handlet om å bygge dobbeltspor mellom Oslo S og Ski i to tunnelløp. Reisetiden ville bli halvert fra 22 til 11 minutter.
Prosjektet var organisert i fire ulike delprosjekter med ansvar for hver sin totalkontrakt. Forholdet til entreprenører er viet et eget kapittel i rapporten.
Det anbefales å se på mer spesifikke tekniske og kvalitetsmessige krav til entreprenør, og at dette legges inn i kontrakten.
– Flere informanter undersøkelsesgruppen har snakket med, uttrykte frustrasjon over manglende detaljnivå og krav stilt til tekniske løsninger i kontrakten. Samtidig oppleves teknisk regelverk mindre egnet i sammenheng med bygging av nye anlegg, heter det.
Eksterne granskinger på vei
Den interne analyserapporten var ferdig i slutten av april. Bane Nor har i etterkant jobbet med å se på tiltakene og svare ut anbefalingene.
Dette er den første av granskingene i kjølvannet av stengningen av Follobanen. Styret i Bane Nor har bedt PwC gjennomføre en ekstern gransking, mens Samferdselsdepartementet har engasjert Implement Consulting Group til å gjøre det samme.
Begge disse rapportene er ventet i slutten av juni.
Mest lest
– Jeg ønsker ikke å bli rik på en forsikring. Alt jeg håper på nå er å få nedbetalt gjeld, forteller Rune Sundmoen som er et av ofrene i Alpha-saken.
Martin Guttormsen Slørdal
300 nordmenn venter på erstatning: – Vi mister hus og hjem om det ikke skjer noe
Seks dekk fra en Boeing 737 var stablet på en pall og veltet da Roy Grindstrand skadet seg på jobben.
Jonas Fagereng Jacobsen
Navs klagefrist ble for kort for Roy. Nå kan den bli enda kortere
Jørn Teigen har jakt som sin hobby. Uten ekstrajobben hadde det ikke blitt like mange opplevelser i naturen.
Privat
Jørn var lei av å ha dårlig råd. Nå jobber han ekstra og jakter egen mat
– Om jeg noen gang klarer å slippe tankene: «Gir jeg barna det de trenger? Er det bra nok?». Det tviler jeg dessverre på, sier småbarnsmoren. Fortvilet forsøker hun å skaffe det helt nødvendige av mat og klær til sine fire barn.
Tomm Pentz Pedersen
«Silje» (42): – Jeg bruker strøm kun i ukene barna er hos meg
Sjåførene frykter det betyr at de må utføre samme jobb, på dårligere betingelser og lavere lønn. (Illustrasjonsfoto)
Alf Ragnar Olsen
Sjåførene i Posten frykter lavere lønn for samme jobb
Richard Storevik i Fellesforbundet krever at bankene – i de vanskelige tidene som er nå – ikke øker utlånsrenten ytterligere etter Norges Banks siste renteheving.
Roy Ervin Solstad
Fagforeningsleder åpner for bankboikott etter renteheving
Petter Sørnæs / Posten
Eldre fikk tilbud om praktisk hjelp fra Posten. Nå kan tjenestene bli landsomfattende
GOD STEMNING: ... på kokeriet. Der det visstnok ikke jobba så mange damer, men Marit Lovise Hanekam (til venstre) og Renate Øvstetun Tungen smilte i alle fall bredt!
Erlend Angelo
Den tradisjonsrike norske familiebedriften skal lære amerikanerne å drikke saft
Avtroppende fylkesordfører i Trøndelag, Tore O. Sandvik mener Senterpartiet har solgt politikken sin for å få vervet som fylkesordfører.
Jan-Erik Østlie
Senterpartiet forlater venstresiden: Stor skuffelse i Arbeiderpartiet
Sina Hennig og Robin Bull Kulseth studerer sosialt arbeid og har fått boka «Vi fattigfolk» av Anna-Sabina Soggiu. På torsdag var de på bokbad med forfatteren.
Jonas Fagereng Jacobsen
Kan Robin fra Oslos vestkant forstå fattigdom?
I mai 1908 ble det tatt en prøvetur mellom Molde og Batnfjordsøra i det som ble den første norske rutebilen. Bilen var fransk av merket «Unic», og det er rutebileier Johan Aarøe som sitter bak rattet.
Erik J. Birkeland/Norsk Teknisk Museum
Denne bilen startet Norges eldste bilrute. Nå går det 18 avganger om dagen her
SAMSTEMTE: Richard Storevik i Fellesforbundet vil åpne for strengere regulering av bankene. Det er noe Andreas Sjalg Unneland i SV kan stille seg bak.
Roy Ervin Solstad og Terje Pedersen / NTB
Fagforeningsleder vil ha oppgjør med grådige banker. Nå får han støtte
KAN BLI OPPSAGT: Widerøe mister 80 prosent av bakketjenestene de leverer til SAS. Det vil ramme de ansatte på flyplassene i Trondheim, Stavanger, Bodø, Haugesund, Kristiansund og Ålesund (Illustrasjonsfoto)
Håvard Sæbø
14 fakta om nedbemanning. Dette må du vite
Joe Biden avla streikende bilarbeidere et historisk besøk i Michigan tirsdag. Aldri før har en president fysisk møtt opp for å vise sin støtte til streikende i USA.
Evan Vucci / AP / NTB
For første gang stiller en amerikansk president opp for streikende
NYE FARGER: Det nye tøyet som er tilpasset kroppen bedre, rulles nå ut i Norge. Fargene er endret for å være mer synlig i trafikken.
Pressefoto: Hans Fredrik Asbjørnsen/Hydro
De tillitsvalgte vant fram: Hydro tilpasser klærne til kroppen
Hverdagen til Bergersen består av flere hjelpeapparat. På hodet har hun satt inn et CI-apparat som hjelper henne med å oppfatte lyder og foran henne på bordet ligger en høyttaler som hun bruker når hun skal snakke med folk på telefonen.
Hanna Skotheim
Da døve Hilde ble ansatt, var flere skeptiske
Flere i de mest utsatte samfunnsgruppene må droppe måltider på grunn av pengemangel, viser Sifo-rapporten.
Foto: Gorm Kallestad / NTB
Nordmenn dropper måltider på grunn av pengemangel
FORSVARSVERK: På hver side av buret settes et gjerde av aluminiumsrør ned i Skallelva. Rørene står løst slik at de kan gli ned og tette åpninger som oppstår når pukkellaks og vannstrømmer graver i steinbunnen.
Kolbjørn Rushfeldt
Fengselsbur fra Vadsø fengsel fanget 40.000 pukkellaks
Fra 1. april i år ble det helt forbudt å bruke innleid arbeidskraft for byggebransjen i Oslo, Viken og Vestfold.
Tormod Ytrehus
Forbud mot innleie skal gi flere fast jobb. Så langt har det ikke gått Aps vei
Jonas Gahr Støre innrømmer at Arbeiderpartiets oppslutning blant LOs medlemmer er for lav.
Jan-Erik Østlie