Slik prosessen har vært siden jernbanereformen ble vedtatt og fram til den første kontrakten ble tildelt, har det vært gitt at et utenlandsk selskap ville gå seirende ut på bekostning av NSB, mener Jane B. Sæthre, leder av Norsk Jernbaneforbund.
Mimsy Møller, Dagsavisen
Britiske Go-Ahead danket ut NSB på Sørlandsbanen:
NSB var sjanseløse i anbudskonkurransen om Sørlandsbanen, hevder NJF-lederen
– Avtalt politisk spill. Det sier Norsk Jernbaneforbund om at NSB tapte kontrakten om Sørlandsbanen, Arendalsbanen og Jærbanen.
– Ut fra oppsplittingen av NSB og etableringen av Norske Tog og Entur, samt overføringen av disse selskapene og Mantena til Samferdselsdepartementet, var det ikke mulig å la NSB vinne, sier forbundsleder Jane B. Sæthre i Norsk Jernbaneforbund.
– Alle virkemidler og konkurransefordeler ble fratatt NSB. De satt kun igjen med de ansatte og kostnadene det innebærer. I tillegg ble også ROM Eiendom overført fra NSB til Bane NOR, fortsetter hun.
Det at Jernbanedirektoratet endte med å gi kontrakten for Trafikkpakke 1: Sør til britiske Go-Ahead, overrasket følgelig ikke Sæthre.
– Vi kan ikke se at dette er noen annet enn avtalt politisk spill, basert på politisk ideologi. Det virker usannsynlig at dette har vært en redelig konkurranse.
• NSB vraket på tre tog-strekninger: – Nå får vi Ryanair-tilstander på norske skinner
– Forsøk på å tilgrise
Både Jernbanedirektoratet og samferdselsminister Jon Georg Dale (Frp) avviser blankt at det på noen måte har vært noen form for avtalt spill.
«Konkurransene om trafikkpakkene er reelle nøytrale konkurranser der alle som leverer tilbud vurderes på det samme grunnlag. Det foreligger naturligvis ingen føringer om ønskelige vinnere», heter det i en epost Dagsavisen har fått fra fungerende kommunikasjonssjef Njål Svingheim i Jernbanedirektoratet.
– Jeg opplever uttalelsene som helt useriøse. Dette er et forsøk på å tilgrise debatten som det ikke finnes grunnlag for, sier Dale om Sæthres utspill.
– Staten er en stor kjøper av infrastrukturtjenester, både når det gjelder jernbane, fly og kystruter. Da er vi avhengige av å opptre ryddig i alle saker.
– Hva måtte til for at NSB skulle vinne konkurransen om Sørlandsbanen?
– At de var best, svarer Dale.
– Vil NSB også tape de to neste trafikkpakkene?
– Det er på ingen måte gitt. Tvert imot sier NSB at de har lært mye av denne konkurransen, og jeg håper de fortsetter å konkurrere. Vi ser at de halverte prisen sin i denne konkurransen. Billigere jernbane gir oss muligheten til å drive enda mer jernbane og til å kjøpe inn flere togsett.
Dale tilføyer at han respekterer at fagforeningene er imot konkurranseutsettingen av jernbanen.
– Men forsøk på å antyde at det ikke er en redelig prosess, er grovt urimelig, sier Dale.
Har aldri vunnet i Sverige
Dagsavisen har også spurt NSB om hvordan de så på muligheten til å vinne Trafikkpakke 1: Sør, og hva de tror om muligheten til å vinne de to neste trafikkpakkene.
– Dette er spørsmål du må rette til Jernbanedirektoratet, svarer Gina Scholz, kommunikasjonssjef NSB Persontog.
– Hva tror du om dette, Jane B. Sæthre?
– Ut fra mer kompleksitet med kombinasjon av elektriske og dieseldrevne banestrekninger, samt grisgrendte strøk og generelt svakt trafikkgrunnlag, kan NSB muligens vinne Trafikkpakke 2: Nord. Når det gjelder Bergensbanen er jeg veldig i tvil.
I Sverige har jernbanestrekninger blitt konkurranseutsatt i et kvart århundre allerede.
– Jeg konstaterer at Go-Ahead har vært med i flere store konkurranser i Sverige uten å vinne, sier Valle Karlsson.
Han leder Seko, fagforeningen som organiserer flest lokførere, konduktører og annet togpersonell i vårt naboland.
Han har merket seg at Go-Ahead vant sin første kontrakt i Norge med et tilbud som var 21 prosent lavere enn nærmeste konkurrent. Go-Ahead vil i snitt få cirka 150 millioner kroner i året fra staten, mens NSB i år får 486 millioner kroner for å kjøre tog på Sørlandsbanen, Arendalsbanen og Jærbanen.
– Politikerne må ta ansvar og forstå at når noen kommer med at anbud som er betydelig lavere enn andres anbud, må det stilles spørsmål ved rimeligheten ved dette, sier Karlsson.
• Svenskene privatiserte jernbanen. Nå kommer advarselen til Norge
– Har fått betale dyrt
– Vi har flere eksempler i Sverige på at selskap har vunnet kontrakter ved for lave anbud, og at de ansatte har fått betale dyrt for at det er blitt regnet feil, fortsetter Karlsson.
– På hvilken måte?
– Generelt har krav om økt effektivitet ført til tøffere tidsplaner hvor arbeidsgiverne i betydelig større utstrekning utnytter kollektivavtalens ytterste grenser. Bruken av korttidsansatte har økt kraftig, og det har skjedd en forandring i retning mer service og mindre sikkerhet, svarer Karlsson.
Sæthre tror vi nå kan komme til å se en lignende utvikling i Norge.
– Det vil bli et press på alt som koster penger, som bemanning, opplæring, helgetillegg, vedlikehold og renhold. Go-AHead har sagt at de vil tjene penger på flere passasjerer, men bare ett ekstra tog på skinnene koster enormt mye. Vinninga ved det kan da fort gå opp i spinninga.
• Privatiseringen av jernbanen kan føre til intern strid i LO, advarer NJF-lederen
• Oljefondet er syvende største eier i britiske Go-Ahead, anbudsvinneren på Sørlandsbanen
Kampen om Trafikkpakke 1: Sør
* I forrige uke besluttet Jernbanedirektoratet at britiske Go-Ahead skal stå for togtilbudet på Sørlandsbanen, Jærbanen og Arendalsbanen fra 15. desember 2019.
* Go-Ahead får et vederlag på om lag 1,5 milliarder kroner for ti år.
* Også NSB og svenske SJ var med i sluttfasen av konkurransen.
* Det var «marginale forskjeller mellom tilbyderne», ifølge Jernbanedirektoratet.
* Til slutt ble pristilbudet avgjørende. Go-Ahead leverte et tilbud som var 21 prosent lavere enn nærmeste konkurrent.
* «Go-Ahead har lagt inn flere kvalitetsforbedringer i sitt tilbud», blant annet sømløshet mellom tog og buss, kjøp av frokostpakke, interiørmessig oppgradering av togsett og sovevogner, tilgang til togets intranett med ulike former for underholdning og tilbud om deleordning for elbil.
* Go-Ahead vil også øke antallet avganger tidligst fra desember 2020. Det innebærer én ekstra avgang hver vei på Sørlandsbanen sammenlignet med dagens rutetilbud, en økning fra én til to avganger hver time på lørdager og søndager på Jærbanen, samt en ny pendleravgang til Stavanger på hverdager.
Kampen om Trafikkpakke 1: Sør
* I forrige uke besluttet Jernbanedirektoratet at britiske Go-Ahead skal stå for togtilbudet på Sørlandsbanen, Jærbanen og Arendalsbanen fra 15. desember 2019.
* Go-Ahead får et vederlag på om lag 1,5 milliarder kroner for ti år.
* Også NSB og svenske SJ var med i sluttfasen av konkurransen.
* Det var «marginale forskjeller mellom tilbyderne», ifølge Jernbanedirektoratet.
* Til slutt ble pristilbudet avgjørende. Go-Ahead leverte et tilbud som var 21 prosent lavere enn nærmeste konkurrent.
* «Go-Ahead har lagt inn flere kvalitetsforbedringer i sitt tilbud», blant annet sømløshet mellom tog og buss, kjøp av frokostpakke, interiørmessig oppgradering av togsett og sovevogner, tilgang til togets intranett med ulike former for underholdning og tilbud om deleordning for elbil.
* Go-Ahead vil også øke antallet avganger tidligst fra desember 2020. Det innebærer én ekstra avgang hver vei på Sørlandsbanen sammenlignet med dagens rutetilbud, en økning fra én til to avganger hver time på lørdager og søndager på Jærbanen, samt en ny pendleravgang til Stavanger på hverdager.
Mest lest
Regjeringen vil fortsette å gi strømstøtte til husholdningene, men hever terskelen for å få den.
Colourbox
Strømstøtten endres: Sjekk hva det betyr for deg
– Hvis du lurer på hvorfor Norges største parti ikke lenger er Norges største parti, så kan dette være en av forklaringene, sier HK-lederen, med klar henvisning til Tonje Brennas siste uttalelse om matkøene i Norge. (Arkivfoto)
Jan-Erik Østlie
LO-forbund i harnisk etter Brennas uttalelser om matkøer: – Vi er sjokkert
Hanna Skotheim
Laila jobbet som lærer i 20 år: – Jeg angrer bittert på at jeg ikke gikk før
Eide reagerer også på at den aktuelle sjåføren blir utnyttet økonomisk av det norskeide transportfirmaet som holder til på Vestlandet. Han viser til at begge lønnsslippene dokumenterer at sjåføren, tross mye overtid og nattkjøring, ikke har fått en eneste krone i verken overtid eller ubekvemstillegg.
Jan Inge Haga
Sjåfører ut mot Posten: – Helt vilt om dette får fortsette
– Jeg føler meg ikke noe verdsatt. Om de ikke ville ha meg der, kunne de jo gitt beskjed tidligere – jeg har tre barn og regningene må betales, sier Siyyam.
Jan-Erik Østlie
Siyyam føler seg presset ut av jobben: – Jeg ble for dyr for bedriften
Brian Cliff Olguin
Uføre må kunne beholde mer av arbeidsinntekten, mener stortingsflertall
– Når strømprisen firedobles, er ikke det noe du kan ta fra bunnlinja i en overgangsfase. Det er kritisk for overlevelsen av en bedrift, sier klubbleder for Fellesforbundets medlemmer i 3B Fibreglass.
Tormod Ytrehus
Frykter et ras av oppsigelser: – Strømkrisa er langt fra over
Ap- nestleder og statsråd Tonje Brenna forsvarer hun sosialhjelp som velferdsstatens «nødhjelp», sier en julekrisepakke ikke er rett lut mot matkøene. (Arkivfoto)
Jan-Erik Østlie
Brenna får kritikk for matkø-budskap: Arrogant og hjerterått
Hun synes selv det er godt å se at den lille mannen – eller kvinnen – i gaten kan oppnå noe. – Men det er så klart bittert at man sitter igjen med en så stor regning, sier Janne Cecilie Thorenfeldt.
Ole Palmstrøm
Nav får historisk straff. Det er Janne Cecilie glad for
Sykefraværet øker, flere går på avklaringspenger og befolkningen blir eldre.
Colourbox
Nav-regnestykke: «Alle» må betale 14.000 mer i året
Ap-leder Jonas Gahr Støre tar partiets dalende oppslutning i LO på største alvor.
Jan-Erik Østlie
Nye tall: LOs medlemmer flykter til høyre
Marie Sørhaug (t.v.) og Felicitas Scheffknecht har så vidt passert 30 år, men er allerede bekymret for pensjonen sin. De synes det er en merkelig logikk å svekke offentlig AFP, når man skal harmonisere AFP i privat og offentlig sektor.
Ole Palmstrøm
Unge om pensjon: – Det har blitt en vits at vi kommer til å jobbe til vi dør
De ligger som oftest der, rett framfor sin eier, under møter, på konferanser, i lunsjen, på restauranten med venner og familie. Men er det alltid greit å plukke dem opp?
Hanna Skotheim
Kan arbeidsgiver nekte deg å bruke mobilen?
Lina Winge
– Systemet er ikke bygget for å ivareta behovet til kvinner
Driftsoperatør Frida Nilsen i landets største fjernvarmeselskap er blant dem som holder kulda unna 200.000 Oslo-borgere.
Werner Juvik
Nå kommer kulda: Frida fikser fjernvarmen for 200.000 innbyggere
Debatt
Utfallet av denne kampen vil avgjøre svært mange andre spørsmål i årene som kommer. Den er en skjebnekamp, skriver Jonas Bals.
Håvard Sæbø
Tesla-streiken er en kamp vi ikke kan tape
Arild Martinsen (55) er bekymret for pensjonen: – Ingen kunne forestilt seg at endringene skulle skje så fort.
Ylva Lie Bjerke
Arild har jobbet i kommunen i 14 år. Nå er han bekymret for pensjonen
NY UTSIKT: – At jeg tar ting med humor, er bare en overlevelsesgreie, sier Berit Hafsmo, som ble kastet ut fra Skitbyen og nå bor her, i en lavblokk et annet sted i Trondheim.
Berit Baumberger
Her er Skitbyen-Berits ti råd til Nav: – Det er ingenting som forbauser meg
Under Datatilsynets tilsyn hos Nav ble det avdekket tolv lovbrudd.
Hanna Skotheim
Nav får gebyr på 20 millioner kroner: – Saken er svært alvorlig
Debatt
Alf Ragnar Olsen