Debatt
Vil Høyre bli med på byggeplass?
Stortingsrepresentant Anna Molberg (H).
Kasper Holgersen
Saken oppsummert
Anna Molberg mer enn antyder at LO ønsker tvangsinnmelding i fagforeningene for å øke sin egen organisasjonsgrad.
Høyre-politikeren sier også at denne praksisen er en «naturlig følge av loven», altså av de innskjerpingene av innleieregelverket som ble vedtatt.
Per Vidar Kjølmoen (Ap) svarer godt på dette i et innlegg hos FriFagbevegelse 10. desember. Her hevder han blant annet at «Høyres prosjekt er fremdeles å svekke fagforeningene». Kjølmoen avslutter innlegget sitt med å invitere Høyre med på en byggeplass sammen med Fellesforbundet.
Vi i Fellesforbundet avd 600 Oslo Bygningsarbeiderforening tar ballen og inviterer Kjølmoen og Molberg til å besøke JM Norges byggeplass Granitten på Furuset.
Der kan vi ta en prat med de organiserte arbeiderne og høre om det var noen av dem som ble tvangsinnmeldt.
Vi kan også høre med de som tidligere jobbet i et bemanningsbyrå og spørre om hvordan hverdagen har vært etter innleieforbudet.
Nå: 0 stillingsannonser

