FOREBYGGER: Hovedverneombud Lena Småriseth forteller at de har fått gode tilbakemeldinger på den nye opplæringen, både fra ansatte og ledere i Skatteetaten.
Guro Gulstuen Nordhagen
Rus og arbeidsliv
Hvordan hjelpe en kollega som sliter med rus? Skatteetaten jobber med saken
Alle ansatte og ledere i Skatteetaten skal lære hvordan man håndterer kolleger med et problematisk forhold til rus.
guro@lomedia.no
Du mistenker at en kollega ikke har det så greit. Du merker endringer i atferd, og kanskje blir du bekymret for at kollegaen drikker mye. Hva gjør du?
Eller du er på en sosial tilstelning i regi av jobb med servering av alkohol. Du ser noen som drikker seg overstadig beruset og oppfører seg upassende. Hvordan reagerer du?
På lønningspils får dere beskjed om et teknisk problem på jobb. Den eneste personen som kan fikse det, har drukket tre enheter alkohol. Hvordan løser dere det?
Disse spørsmålene har Skatteetaten satt på dagsordenen blant sine ansatte, ledere og tillitsvalgte.
Nå skal nemlig alle som jobber i etaten bli bevisst problemstillinger som dette.
Som en del av et nytt opplæringsverktøy, skal alle ansatte lære om forebygging og håndtering av problematisk bruk av rusmidler og spill, samt andre ting som har med HMS, HR og arbeidsmiljø å gjøre.
Alkoholavhengighet: Svein Atle følte livet kun var jobb og drikking. Så tok kollegaene grep
Lønningstreff
Retningslinjene var allerede på plass, men om alle visste om dem, var ikke så lett å vite.
Det var heller ikke sånn at det rant inn med bekymringsmeldinger eller saker. Likevel var det noe som trigget hovedverneombud Lena Småriseth da hun var på kurs hos Akan kompetansesenter i 2019.
Akans visjon er å sette ledere og medarbeidere i stand til å forebygge og håndtere problematisk bruk av alkohol, narkotika, legemidler, spill og doping.
Kurset fikk henne til å tenke. «Hvordan jobber vi forebyggende med rusavhengighet?»
– Vi er en bedrift med 7000 ansatte, så det er naivt å tro at det ikke er noen tilfeller selv om det ikke kommer inn noen saker, sier hun.
Ifølge Småriseth handler det mye om å skape et inkluderende arbeidsmiljø uten fokus på rus. Derfor har de gjort flere tiltak. Det mange kjenner som «lønningspils», heter «lønningstreff» i Skatteetaten.
Ifølge Akan har 300.000 norske arbeidstakere uteblitt fra sosiale arrangement på grunn av kollegers drikking.
Alkohol og jobb: Aida etterlyste en debatt om drikkekultur i fagbevegelsen. Da ble det stille
– Ett spørsmål kan være nok
Sammen med Akan laget Skatteetaten et eget verktøy rettet mot rus- og spillavhengighet.
Det nye interne opplæringsverktøyet er digitalt og så mobilt at alle kan ha det i lomma, for verktøyet «Motimate» finnes også som app. Der har de tilgang til informasjon om hva de bør gjøre i ulike situasjoner.
Med utgangspunkt i Skatteetatens retningslinjer, har Akan bidratt med fagkunnskap, erfaring og formidlingskompetanse.
Etaten selv har spilt inn videoer og bruker Akans allerede eksisterende dilemmatrening for å kurse ledere og ansatte i håndtering av problematikken.
Kurset er delt inn i ulike moduler for ledere og ansatte og er obligatorisk å gjennomføre.
En av modulene er et samtaleverktøy, som handler om hvordan du kan gå fram når du er bekymret for en ansatt.
– Det skal være forebyggende og gjøre det lettere å ta tak i ting så tidlig som mulig, sånn at folk kan få hjelp. Det er ikke sånn at det settes likhetstegn mellom å ha et problem og å miste jobben. Det handler om at vi skal bry oss om hverandre, sier Småriseth.
Med verktøyet håper hun å senke terskelen for å spørre kolleger hvordan de har det. Det kan bidra til at problemer blir fanget opp tidlig og folk kan få hjelp.
– Det å bli sett kan gjøre mye. Å tørre å spørre kan bety enormt mye for den som sliter. Bare ett spørsmål kan være nok til at du kommer deg på rett kjøl, sier hun.
Rus og jobb: Ingeniør Alf Egil (58) brukte jobbreisene til rus. Slik fungerer avhengigheten
Stor interesse
Ifølge Akan ble videoene i deres dilemmaverktøy spilt av 13.000 ganger i 2022. Disse ligger åpne for alle bedrifter. Det forteller seniorrådgiver i Akan, Stian Fjerdingen.
Akan er i daglig kontakt med norsk arbeidsliv for å veilede og kurse, og hjelper til med forebygging og hjelp til medarbeidere med utfordringer.
Fjerdingen forteller at flere virksomheter har utviklet egne kursmoduler i sine interne opplæringsverktøy, slik som Skatteetaten.
Utover det er mange veldig interesserte i å lære, ifølge ham.
– Problematisk bruk av rusmidler og spill påvirker arbeidslivet negativt i form av blant annet fravær og ineffektivitet, i tillegg utgjør det en sikkerhets- og omdømmerisiko. Jo tidligere vi tar opp en bekymring, jo større er muligheten for å forhindre at et potensielt problem blir større enn nødvendig, sier Fjerdingen.
Å ha gode råd og kompetanse lett tilgjengelig i slike situasjoner, kan bidra til å redusere terskelen for å bry seg.
– Vår erfaring er at frykten for å ta feil ofte kommer i veien for det å ta opp en bekymring. Spesielt ledere er redde for ikke ha bevis nok, eller for reaksjonene som kan komme. Å gå fra bekymring til handling, lønner seg, sier han.
Alkohol og jobb: Fritt fram i baren eller null alkohol på samlinger? Sjekk reglene i ditt forbund
Å tørre å spørre kan bety enormt mye for den som sliter. Bare et spørsmål kan være nok til at du kommer deg på rett kjøl.
Lena Småriseth, hovedverneombud i Skatteetaten
Mest lest
Anne Myklebust Odland
Mor ble innlagt i psykisk helsevern. Da flyttet barnevernet inn til far og babyen
Debatt
Så klart det går an å bli rammet av inflasjon og rentesjokk uten å gi avkall på fredagskosen, skriver Selma Brodrej.
Helena Yankovska/Unsplash
Jeg fryder meg over middelklassens økonomiske krise
Hanna Skotheim
Forsinkelser i utbetalinger
En utbredt misforståelse er at IA-avtalen ikke gjelder lenger, forteller rådgiver i LO, Gry Gundersen.
Eirik Dahl Viggen
Sykefravær: Arbeidsgivere kutter i egenmeldingsdager
Allmenngjorde minstelønna: Ulovleg for arbeidsgivarar å betale mindre lønn eller gi dårlegare arbeidsvilkår.
Colourbox
Lønnshopp før sommarferien: Sjekk den nye minstelønna i ni bransjar
Brian Cliff Olguin
Kristin jobber gratis 240 timer i året for å få vaktplanen til å gå opp
«Kari» ble utfryst og mobbet av arbeidskollegaene om bord, hvor hun bodde 28 dager i strekk. (Illustrasjonsfoto)
Tri Nguyen Dinh
I flere år ble «Kari» trakassert: – Helt forferdelig å være på jobb
Avgjørelser i Arbeidsretten er endelige, og kan ikke ankes.
Håvard Sæbø
Ble syk etter én dag i ny jobb – nå må kommunen betale sykepenger
For snart to år siden opplevde de ansatte ved Nav Årstad at en kollega ble knivdrept på jobb. Her et bilde fra kontoret i dagene etter drapet.
Torstein Bøe / NTB
Etter Nav-drapet: 25 ansatte ved kontoret har sluttet hittil i år
Bredtveit fengsel er dårlig egnet til å ta imot de som sliter mest, hevder både ansatte og eksperter fra en lang rekke fagmiljøer.
Eirik Dahl Viggen
Flere fengsles etter selvmordsforsøk. Bak murene blir det bare verre
Debatt
Det har vært fantastisk å være Norge lenge. De som har argumentert for at det er lurt for et lite land å ha en egen valuta, har hatt vind i seilene. Men regningen for en fest kommer alltid, skriver Kjetil Staalesen.
Erlend Angelo
Regninga kommer, og den sendes rett til norske arbeidstakere og pensjonister
SKADET PÅ JOBB: Oljearbeideren har jobbet mange år i bransjen før han ble skadet og ufør etter bruk av trange vernesko på en plattform på britisk sokkel. Bildet er tatt på norsk side.
Erlend Angelo
Arbeider ble ufør av for trange vernesko – avvist av Høyesterett
Den takhøyden som liksom er så høy … den er ikke alltid så høy likevel, mener Olav Neerland om organisasjonen han er medlem av.
Hanna Skotheim
Olav ble kalt kvinnehater: – Jeg er ikke redd for å stikke hodet fram
– Jeg håper tilsynsrapporten fører til endring, men usikker på om den gjør det i virkelighetene, sier Frid Melling Vågenes (f.v.). Her sammen med Robin Knutsen og Joakim Johnsen.
Leif Martin Kirknes
Sjefen sendte grove e-poster i fylla. Får kritikk fra Arbeidstilsynet
Det har vært en klar økning av unge AAP-mottakere med psykiske lidelser de siste ti årene.
Gorm Kallestad / NTB
Tre av fire unge på Nav-ordning har psykiske lidelser
Kommentar
Vi er vitne til en urovekkende utvikling som fagbevegelsen, med LO i spissen, må møte med aktive grep, skriver Kjell Werner.
Sissel M. Rasmussen
LO-jubel med bitter bismak
Hos Bilfinger i Porsgrunn har de ansatte tilgang til kantine. Men de som jobber på gulvet her, spiser helst i hallen.
Sissel M. Rasmussen
Status og hierarki på jobb: Dette avslører matpausen om oss
Håvard Sæbø
Kimek-ansatte beholder jobben inntil videre
Høyre-lederen beskylder venstresiden for nærmest å bygge ned velferdsstaten Norge.
Frederik Ringnes / NTB
Erna Solbergs fem beste grunner for å stemme Høyre
Ansatte ved flere plastbedrifter omfattes av Kjemisk-teknisk tariffavtale. Her jobber operatørene Chrisander Dahl (t.h.) og operatør Daniel Rafaelsen ved plastbedriften Protan i Lier.
Arkivfoto: Petter Pettersen