Valg av LO-leder
LO-topp vil ikke flagge støtte til Jørn Eggum
Torbjørn Bongo, leder i Norges offisers- og spesialistforbund, med kryptisk beskjed.
Ole Palmstrøm
Saken oppsummert
fredrik.moen.gabrielsen@ntb.no
– Vi vil ikke flagge vår støtte til Jørn Eggum på det nåværende tidspunkt, sier Bongo til NRK.
– Vi vil heller ikke utelukke støtte, sier han.
Eggum stiller til valg som LO-leder i neste uke. Han er eneste kandidat og er regnet som en favoritt til å erstatte Peggy Hessen Følsvik.
Eggum har bekreftet at han hadde et seksuelt forhold til en avdelingsleder i Fellesforbundet i flere år. I tillegg anklages han for å ha involvert seg i forbindelse med en sluttavtale til kvinnen.
Hans Ole Rian i LO-forbundet Creo, som organiserer kunstnere, ber Eggum om full åpenhet.
– Vi lurer på om noen i Fellesforbundet visste at Eggum hadde hatt dette forholdet da de lot ham forhandle frem en sluttavtale med henne.
Rian ber Eggum legge frem alle fakta rundt sluttavtalen som lå på bordet når det gjelder kvinnens ansettelsesforhold.
– Vi håper han og forbundet har gode svar, for vi støtter i utgangspunktet hans kandidatur. Eggum kan bli en god og samlende LO-leder, sier han videre.
Aktuelt: Jørn Eggum har tillit i eget forbund


Nå: 0 stillingsannonser