– Vi følte vi hadde prøvd alt. Å sette en avdeling under administrasjon er siste utvei, men her var det riktig å gjøre det, sa Kine Asper Vistnes i Oslo tingrett onsdag.
Erlend Tro Klette
Arbeidsminister Kjersti Stenseng
Leif Martin Kirknes
AVGJØRENDE: Utbygging av kraftinfrastruktur til Øst-Finnmark er avgjørende både for fortsatt bosetting, verdiskaping og for forsyningssikkerheten til hele Finnmark, mener energimiljøet i EL og IT Forbundet.
Statnett
Herman Bjørnson Hagen
Hanna Skotheim
KrF-leder Dag Inge Ulstein
Rodrigo Freitas / NTB
Ole Magnus Skofterud fikk en god sum penger etterbetalt.
Petter Pettersen
Julebordsesongen er i gang.
Cathrine Kahrs
– DNB gjemmer seg bak egne eksperter, og jeg synes det blir gjennområttent, sier Ove Audun.
Martin Guttormsen Slørdal
– Det føltes som min eneste mulighet til å forsvare meg på den tiden, forklarte den avsatte avdelingslederen om hvorfor hun selv valgte å gå til pressen i mai.
Håvard Sæbø
Illustrasjonsfoto
– Det går feil retning, sier riksrevisor Karl Eirik Schjøtt-Pedersen om Navs innsats for å holde folk i arbeid.
Jan-Erik Østlie
Om lag 400 butikkansatte i hel- og deltidsstillinger berøres.
Brian Cliff Olguin
Nestleder Henrik Asheim presenterte Høyres alternative budsjett sammen med Finanspolitisk talsperson, Nikolai Astrup tirsdag.
Jonas Sandboe
Helt feil medisin fra Høyre, mener Kjersti Barsok i NTL.
Ole Palmstrøm
Nav har ikke gitt sykemeldte og AAP-mottakere oppfølgingen de trenger.
Rebekka Johannessen Litland
Når fribeløpet reduseres til et regnestykke, mister man hele poenget.
Gorm Kallestad / NTB
Øystein Ramsøskar og Ove Guttormsen i NHO elektro oppfordrer regjeringen til å øke lærlingstiskuddet i statsbudsjettet for neste år.
Knut Viggen
Hva du har krav på, avhenger av hvor du jobber og om du har tariffavtale.
Colourbox
Illustrasjonsbilde
Katharina Dale Håkonsen
FriFagbevegelse
Fagforbundets leder, Helene Harsvik Skeibrok, Lisa-Kristine Skatvbedt-Hansen og Fagforbundet-advokat Tina Storsletten Nordstrøm.
Ingrid Wergeland, Fagforbundet
Erna Solbergs lover store skattekutt i sitt siste alternative statsbudsjett som partileder for Høyre.
Terje Pedersen/NTB
Tanita Yasmin Brakstad og stasjonsleder Richard Saure.
Ola Tømmerås
Nicolai Tangen er administrerende direktør for Norges Bank Investment Management (NBIM), som forvalter Oljefondet.
KRIGSSEILER: Reidar Johannes Wiggen mønstret på fire handelsskip under krigen.
Privat
KLAR TIL INNSATS: Johann Halvorsrød vil sammen med Styrkes ungdomsutvalg jobbe for at flere velger en karriere i industrien.
Kai Hovden
Mattias Molin og Åsa Björkman er rektorer ved Campus Risbergska i Örebro som ble rammet av skoleskyting i februar. Ti mennesker mistet livet.
Ole Berg-Rusten / NTB
Merethe Solberg hevder det ikke fantes grunn til å avsette henne.
Tormod Ytrehus
Arbeidere rydder opp etter et russisk angrep på Kiev 30. juli 2025. Fram til nå har rettighetene til arbeidstakerne vært dårlige under unntakslovene i Ukraina. En ny lov gir arbeiderne mer makt.
Press Service of the President of Ukraine
Colourbox.com
STÅL I BEN OG ARMER: Rustfrie kjøkkenbenker i stål er et av produktene Even Bjørnbeth og de andre ansatte på Rupro AS på Løkken Verk lager.
Kristin Kinn har vært uføretrygdet siden 2019.
OPPDRETT I VESTERÅLEN: Oppdrettsnæringa spredte seg raskt langs kysten. Her laster brønnbåten Starfrakt slakteklar laks fra et anlegg ved Myre i Vesterålen.
Vidar Vassvik/Kystmuseet i Sør-Trøndelag
Klubbleder Martin Pedersen sier at styrhuset på trucken er identisk med dieseltruckene, men at lydnivået er langt lavere på den elektriske trucken.
Venstres Abid Raja uttalte i går at han "elsker LO". Valgforsker tror ikke dette vil løse partiets problemer. (Arkivfoto)
OnRail er blant selskapene som nå kan vente seg økonomisk hjelp.
Morten Hansen
Merethe Solberg får tilgang på de åtte anonymiserte varslene mot henne. (Arkivfoto)
Erlend Angelo
I kjølvannet av #metoo-kampanjen i 2017 er det sjekket hvor mange som melder fra om trakassering de utsettes for. På sju år er andelen som melder fra, økt fra 30 til 85 prosent.
Politiet har ilagt Halden kommune et forelegg på 800.000 kroner for brudd på arbeidsmiljøloven.
– Et nytt og moderne regelverk om yrkesskader er etterspurt og etterlengtet, sier Kjersti Stenseng.
Et tog av type 69 (til høyre) på Oslo S i fjor. Disse skal tas ut av trafikk, men erstatterne kan nå bli ytterligere forsinket.
Beate Oma Dahle
Tog som er forsinket eller innstilt har blitt et velkjent syn de siste årene.
Amanda Pedersen Giske / NTB
FAKTASJEKKET: Asle Olsens faktabaserte artikler viste at bedriftene betalte mye mindre formueskatt enn de selv hevdet.
KAN LYKKES: Mathilde Hoem trekker fram Snorre Rein som et eksempel på at venstresiden også kan treffe i sosiale medier.
Abid Raja sier at fagbevegelsen også bør endre sin kurs, når Venstre gjør det
Erlend Mørch har flere forslag til hva fagbevegelsen kan gjøre for å nå flere.
Det bør bli merkbart mer penger i pungen hvis forventningene til neste års lønnsvekst slår til.
Færder kommune foreslår å innføre avgift for ansatte for kaffe på jobb.
LO-sekretær Frode Engen mener ledere må få samme HMS-opplæring som verneombud. – Det gir lik kompetanse og bedre samarbeid, sier han.
Bruddet ved Otta kostet godsselskapet CargoNet 40 millioner kroner.
UTÅLMODIG: NHO-sjef Ole Erik Almlid.
Nyansatte Amalie Søllesvik (28) og Sander Nyberg (26) har fått ta ting i sitt tempo i starten.
Simen Aker Grimsrud
BEKYMRET: Forbundsleder Asle Aase i Norsk Fengsels- og Friomsorgsforbund forventer at kriminalomsorgen prioriteres i budsjettforhandlingene.
FORtGANG: NTL og nestleder Ellen Dalen vil ha fortgang i innføringen av tillitsreformen i offentlig sektor.
Ørjan Kvalvåg er bekymret for medlemmer som opplever å få sykemeldingen sin bestridt av arbeidsgiver. Nå ber han LO og regjeringen om å sette inn tiltak.
STYRKE: LO-leder Kine Asper Vistnes vil at LO-forbundene skal bli størst i staten igjen. Det er viktig for hele LOs posisjon.
PRIORITERER: Ap-nestleder Jan Christian Vestre ga innblikk i regjeringens kommende plan for hva de skal satse på framover.
En mann jobber med en vifte på EBM-Papsts fabrikk i tyske Hollenbach. Den tyske økonomien mistet 50.800 jobber til utlandet i perioden 2021-2023, ifølge landets myndigheter.
Michael Probst
Klubbleder Egil Dahl (til venstre), tømrer Håkon Straume og prosjektleder Thomas Bakke utenfor det som skal bli samlingsstedet for det nye boligområdet på Karihaugen.
SER FRAMOVER: Historiker og forfatter Ola Innset mener det viktige spørsmålet er hvordan vi skal flytte ressurser til offentlig velferd.
INNFLYTTING: De første departementene skal starte innflyttingen til det nye regjeringskvartalet tidlig neste år.
Foto: Statsbygg/Team Urbis / NTB
Fredrik Varfjell / NTB
Mannen er ikke lenger ansatt i vekterselskapet. (Illustrasjonsfoto)
LO-leder Kine Asper Vistnes mener det ikke er behov for å vurdere et norsk EU-medlemskap.
BEREDSKAP: Fagsjef Axel Fjeldavli i Tankesmien Agenda har undersøkt beredskapsarbeidet i offentlige virksomheter.
Sylvi Listhaug har grunn til å koste på seg et smil. Frp er størst på fersk måling.
TARIFFOPPGJØR: Neste vår skal regjeringa forhandle med de fire hovedsammenslutningene i staten om nye tariffavtaler. Statsråd Karianne O. Tung (Ap) vil ha samling om like avtaler.
STEP UP THE GAME: Agnes Nærland Viljugrein (Ap) mener tiden er inne for at arbeiderbevegelsen skal gjøre det den har gjort mange ganger før; ta ansvar og løse samfunnsproblemer.
TRUSLER: Karikaturtegner og aktivist Khalid Albaih (45) har fått trusler etter å ha ytret seg.
Jonas Fæste Laksekjøn / NTB
SKUFFA: Pål Smievoll er reinhaldar ved Deichman Bjørvika og tillitsvald for dei åtte reinhaldarane ved biblioteket. Han er skuffa over forslaget som sette han og dei sju kollegaene ut på anbod.
Øystein Windstad
EU-toll kan ramme 2000 norske arbeidsplasser.
Martin Ødegaard hilser til folket fra rådhusbalkongen etter seieren i VM-kvalifiseringskampen i fotball mellom Norge og Italia på San Siro.
Heiko Junge / NTB
Audun Lysbakken skal representere Vest-Norges interesser i Brussel.
Cornelius Poppe
Frøydis Falch Urbye
I september forsvarte fengselsbetjent og rådgiver Kristin Opaas Haugli sin doktoravhandling ved Gøteborg Universitet.
Kjersti Binh Hegna
Mats Løvstad
Salongen på bildet er en av de 13 frittstående salongene i frisørkjeden, men ikke nødvendigvis en av dem som er omtalt i saken.
Eva Ler Nilsen
STREIKEKLAR: Konsertillitsvalgt Oddbjørn Snekkerbakken oppfordrer over 300 HK-medlemmer i Ark-kjeden til å streike politisk mot Oljefondets investeringer i Israel.
Tyske stålprodusenter bruker mye ferrolegeringer fra Norge. Her fra stålverket ThyssenKrupp i Duisburg.
Martin Meissner
– Selv om den endelige avgjørelsen om å legge ned lageret til Coop i Bergen ikke er tatt, frykter jeg at vi ikke vil klare å snu planen om å gjøre det, sier hovedtillitsvalgt for Fellesforbundet på Coop sitt lager i Bergen, Ove Hanstvedt.
Situasjonen er «som natt og dag» sammenlignet med før de ble satt under administrasjon, mener flere i avdeling 10. Fra venstre: Svein-Frode Pettersbakken, Per Syversen, Ali Degirmenci og Terje Dahl.
DOBBELT FAGBREV: Kent Adrian Roland har allerede fagbrev som produksjonstekniker. Nå er 22-åringen snart ferdig med fagbrev som verktøymaker.
Kevin mener at det ikke er nok å holde seg til én jobb.
Motlys/Daniel McStay
ColourboxMotortion
Halltid Grøtvedt sluttet i Nav. Hun skulle gjerne hatt muligheten til å følge opp færre unge.
Dropp familien og bruk sterkt lys. Det er noen av rådene for å få en best mulig natt på jobb.
Illustrasjonsfoto: Tonje Paulsen Solem